Dantų tiesinimas kapomis

Vienas iš naujausių ir labiausiai pakeitusių klasikinę ortodontiją atradimų yra skaidrios tiesinimo kapos. Iš tiesų jos sukurtos ir pradėtos naudoti jau seniai, tačiau ilgai buvo tobulinamos, kad savo galimybėmis galėtų prilygti breketams.

Dantų tiesinimo kapos – tai plonos, skaidrios plastmasinės kapos, kurios dėl savo estetinių savybių dažnai dar vadinamos “nematoma ortodontija”.

Šios kapos gaminamos individualiai kiekvienam pacientui pagal skaitmeninį gydymo planą. Gydomąjį rinkinį sudaro nuo kelių iki keliasdešimties ir daugiau kapų, kurias pacientas keičia vieną po kitos ir kurios palaipsniui veda dantis galutinio rezultato link.

Daugiau
Estetiškos ir beveik nematomos
Paprastesnė ir lengvesnė burnos higiena
Mažiau vizitų pas gydytoją ortodontą
Ypač tinkama pacientams gyvenantiems užsienyje

Dantų tiesinimo kapos naudojamos:

Norint ištiesinti, paslinkti dantis

Norint keisti dantų padėtį

Norint koreguoti sąkandį

Dantų tiesinimo kapomis eiga:

Konsultacija

Atliekamas pirminis paciento dantų būklės ir sąkandžio įvertinimas, nustatomas ortodontinio gydymo poreikis.

Detalus ištyrimas

Surenkama visa reikalinga informacija detaliai paciento sąkandžio analizei: daromos dantų ir veido nuotraukos, atliekami rentgenologiniai tyrimai, imami atspaudai diagnostinių gipsinių modelių gamybai, ištiriama žandikaulio sąnarių būklė, įvertinami kramtomieji raumenys.

Gydymo plano aptarimas

Pacientui išsamiai išaiškinama jo sąkandžio būklė, aptariami galimi gydymo variantai, jų privalumai ir trūkumai.

Atspaudai kapoms

Imami tikslūs silikoniniai atspaudai, skirti dantų ir sąkandžio skenavimui bei kapų gamybai.

Skaitmeninio gydymo plano suderinimas ir patvirtinimas

Gydytojas sudaro individualų skaitmeninį gydymo planą ir pateikia jį paciento peržiūrai video formatu. Pacientas mato suplanuotą dantų judėjimą ir prognozuojamą galutinę dantų padėtį. Esant galimybei, atsižvelgus į paciento pageidavimus ar pastebėjimus, gydymo planas gali būti koreguojamas. Kai planas patvirtinamas, gaminamos kapos.

Kapų pritaikymas

Kapų taikymas, jungčių, sagučių ir kitų papildomų elementų klijavimas, reikiamų tarpdančių poliravimas.

Kontroliniai vizitai

Vertinamas progresas, atliekamos planinės procedūros.

Rezultato įvertinimas ir tobulinimas

Vertinama, ar pilnai išpildytas gydymo planas ir paciento bei gydytojo lūkesčiai.

Jei visos kapos sunešiotos, bet dar reikia koreguoti dantų padėtį ar sukandimą, imami nauji atspaudai ir gaminamos papildomos kapos.

Jungčių, sagučių ir kitų elementų nuėmimas

Nuimami visi gydymui naudoti papildomi elementai.

Palaikomoji fazė

Dantų padėties išsaugojimui vidinėje dantų lankų pusėje klijuojamos vielutės, gaminamos specialios kapos, plokštelės.

Vienintelis ir tik Jums skirtas gydymo planas.

Paruošime tik Jums skirtą gydymo planą estetiškos šypsenos link. Visų procedūrų metu ir ilgą laiką po jų sieksime geriausių rezultatų.

Nuo ko pradėti?

Kainos
01
Konsultacija

Kiekvienas pacientas ir jo poreikiai yra individualūs bei labai mums svarbūs. Konsultacijos metu išsiaiškinsime Jūsų problemas ar lūkesčius, galimus sprendimo variantus bei atsakysime į visus kylančius klausimus.

02
Gydymo plano aptarimas

Kartu aptarsime detalų gydymo planą tikslams pasiekti: procedūras, jų dažnumą bei laikotarpį, kasdienę/reikalingą burnos higieną namuose.

 

03
Gydymas

Kiekvieno žmogaus dantų situacija mums yra ypatinga. Susipažinę su Jūsų dantų istorija, renkame gydytojų komandą ir pradedame dirbti pagal sudarytą gydymo planą.

Ugnė Tutlienė

Specialybė
Gydytoja odontologė - ortodontė
Licencijos nr.
OPL-05442
 

Kodėl verta rinktis mus?

Mūsų klinikoje:

Konsultacijai skiriame du kartus daugiau laiko.
Vienos konsultacijos metu sudėtingas gydymo situacijas aptariame su keliais gydytojais.
Tolimensiam gydymo planui pristatyti skiriame papildomą susitikimą su Jumis.
Naudojame moderniausias technologijas ir taikome pažangiausius gydymo metodus.
Visus reikalingus tyrimus atliekame vienoje vietoje.

Įprastai:

Konsultacija užtrunka trumpai 15-20 minučių.
Reikalingos kelios konsultacijos aptarti sudėtingas gydymo situacijas.
Nekuriamas tolimesnis ilgalaikis santykis su pacientu.
Tyrimams atlikti nėra naudojamos pačios naujausios technologijos.
Įvairiems tyrimams atlikti pacientas siunčiamas į kitą vietą.

Jūs klausiate - mes atsakome

Ar dantų tiesinimo kapas matys kiti?

Dantų tiesinimo kapos – tai plonos, skaidrios plastmasinės kapos, kurios dėl savo estetinių savybių dažnai dar vadinamos “nematoma ortodontija”. Kapos yra praktiškai nepastebimos ir itin patogios pacientui, nekeičiančios jo kasdienių įpročių.

 

Ar galiu valgant ar miegant išsiimti dantų kapas?

Dantų tiesinimo ortodontinėmis kapomis rezultatas priklauso nuo jų nešiojimo. Rekomenduojama kapas nešioti mažiausiai 22 valandas per parą ir nusiimti jas tik valgant bei valant dantis. Miego metu kapos turi likti ant dantų.

 

Ar skausminga nešioti kapas?

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis nėra skausmingas, tačiau, užsidėjus naują kapą ir aktyvavus sistemą, keletą dienų gali būti juntamas dantų veržimas ar dantenų maudimas, kuris po kurio laiko nuslopsta ir toliau dantys juda be skausmo. Kiekvienas pacientas, priklausomai nuo savo dantų padėties ir organizmo ypatybių, gali jausti skirtingo stiprumo diskomfortą.

Kokia yra dantų tiesinimo kapomis gydymo trukmė?

Gydymas kapomis kai kuriais atvejais trunka trumpiau nei gydymas breketais, tačiau gydymo trukmę lemia atvejo sudėtingumas, individualus dantų judėjimo greitis bei paciento bendradarbiavimas nešiojant kapas. Kapos turi būti nešiojamos visą parą, išsiimant jas tik valgant ir valant dantis. Atsakingas kapų nešiojimas yra būtinybė, lemianti gerus rezultatus ir sėkmingą gydymą.

Dažniausiai dantų tiesinimas kapomis trunka apie 1 – 3 metus, tačiau jis gali būti ilgesnis arba trumpesnis, priklausomai nuo atvejo sudėtingumo, paciento amžiaus, kaulo struktūros, dantų šaknų formos, paciento bendradarbiavimo bei individualaus dantų judėjimo greičio.

Kokia yra dantų tiesinimo kapomis amžiaus grupė?

Kapomis dažniausiai gydomi suaugę pacientai ir vyresni vaikai, kurie yra motyvuoti atsakingai nešioti kapas pagal gydytojo nurodymus ir taip užtikrinti sklandų bendradarbiavimą su gydytoju ortodontu. Gydymą kapomis galima taikyti net ir mažiems vaikams su mišriu sąkandžiu, kuomet kapos pagaminamos taip, kad prisitaikytų prie dygstančių nuolatinių dantų.

Šiuolaikinės ortodontinio gydymo kapos savo galimybėmis iš esmės prilygsta breketams, tačiau, kaip ir kiekviena priemonė, jos turi savo stipriąsias ir silpnąsias vietas. Kai kuriais atvejais kapos leidžia gydymą atlikti greičiau, paprasčiau ir patogiau. Tačiau yra situacijų, kai pacientui gydymas kapomis yra sudėtingesnis ir ilgesnis, nei būtų gydant breketais, arba norint pasiekti maksimalių gydymo rezultatų, reikia kombinuoti kapas, breketus bei kitas papildomas priemones. Dėl to, prieš pradedant gydymą, visada atliekamas detalus paciento ištyrimas ir jo situacijos analizė, kad būtų parinktas ir pasiūlytas būtent jam tinkamiausias variantas.

Registracija

Pasirinkite, kuriuos dantis norite tiesinti, ir aprašykite jums kilusią problemą. Taip geriau suprasime, kokį gydymo planą galime jums pasiūlyti.