Dantų implantacija

Dantų implantacija – tai viena iš pažangiausių bei patikimiausių alternatyvų prarastų dantų atstatymui. Danties implantas atstoja anksčiau toje vietoje buvusią prarasto danties šaknį ir sukuria tvirtą pagrindą protezavimui. Ant dantų implantų atkurti dantys grąžina estetišką šypseną, atstato kramtymo efektyvumą, tariamų garsų aiškumą.

Daugiau
Ilgaamžiška
Išsaugoma nepakitusi veido ir šypsenos forma
Išsaugomi gretimi sveiki dantys
Funkcionalu ir estetiška

Dantų implantacija atliekama:

Netekus vieno danties

Netekus kelių dantų

Netekus visų dantų

Dantų implantacijos eiga:

Konsultacija

Su pacientu aptariama gydymo eiga, išklausomi nusiskundimai, lūkesčiai. Nusprendus, kad reikalinga implantacijos procedūra, atliekami rentgenologiniai tyrimai, išsami apžiūra, sudaromas asmeninis gydymo planas. Pacientui paaiškinama operacijos eiga bei trukmė, kokio režimo jis turės laikytis po operacijos, atsakoma į visus kilusius klausimus.

Dantų implantacija

Dantų implantacijos procedūra atliekama tik pacientui esant sveikam (nesergant peršalimo, viršutinių kvėpavimo takų ar panašiomis ligomis). Dar kartą aptariama procedūros eiga ir pacientas paruošiamas operacijai. Taikoma vietinė nejautra bei atliekamas chirurginis implanto sriegimas į kaulą. Esam nesudėtingai klinikinei situacijai, vieno implanto įsriegimas gali trukti 15 min. Esant sudėtingam atvejui, gali prireikti ir valandos. Po operacijos pacientui paaiškinamas režimas ir jis išleidžiamas namo.

Gijimo laikas

Gijimo periodas po dantų implantacijos operacijos gali būti skirstomas į minkštųjų audinių ir kaulinio audinio gijimą. Esant palankioms sąlygoms (tinkama burnos ertmės higiena, nėra žalingų įpročių, laikomasi gydytojo rekomendacijų dėl maitinimosi ir fizinio aktyvumo, vartojami paskirti vaistai), gleivinė sugyja per 10-14 dienų. Kaulinis audinys gyja ilgiau – apie tris mėnesius. Jei atliekama kaulinio audinio priauginimo operacija, priklausomai nuo sunaudoto kaulo kiekio, visiško sugijimo gali tekti laukti net iki 9 mėnesių.

Gijimo galvutės uždėjimas

Gijimo galvutės uždėjimo procedūrą galima atlikti dvejopai: iškart įsriegus implantą arba po implantacijos praėjus trims mėnesiams, kada implantas pilnai integruotas kaule. Mūsų klinikoje gijimo galvutė VISADA sukama implantui prigijus, taip išvengiant rizikos atsirasti uždegimui, jo sukeltoms komplikacijoms, netekti implanto. Gijimo galvutės tikslas yra tinkamai suformuoti dantenas. Norint prisukti galutinę restauracija (dantį), tiek kaulinis audinys, tiek minkštieji audiniai turi būti paruošti anatomiškai teisingai.

Dantų protezavimas ant implantų

Dantų protezavimui ant implantų reikalingi du vizitai. Pirmo vizito metu (praėjus 2-3 savaitėms po gijimo galvutės užsukimo) nuimami implantų atspaudai, kurie keliauja į dantų technikų laboratoriją. Dantų technikui pagaminus dantis, jie pristatomi į kliniką ir yra prisukami ant pilnai kaule įsitvirtinusių implantų. Abu vizitai neskausmingi ir trumpi, po jų galite džiaugtis atkurta estetiška šypsena bei dantų funkcija.

Papildomos procedūros

Kaulo regeneracija

Didžiausią įtaką implantacijos ilgaamžiškumui turi kaulo kiekis ir minkštųjų audinių būklė apie įsriegtą implantą. Per dešimtmečius nusistovėjusi taisyklė yra tokia, jog apie dantų implantą iš visų pusių turi būti po 1,5 mm sveiko, gyvybingo kaulo. Dažnai pacientai klaidingai supranta, jog kaulas „atauga“. Deja, tai yra mitas. Kaulas savaime neatauga, o priešingai – tik nyksta. Galvojant apie viso gyvenimo rezultatus, kaulą reikia atkurti (regeneruoti), užtikrinant anksčiau minėtus biologinius atstumus aplink implantą.

Sinuso pakėlimo operacija

Implantai yra skirtingo pločio ir ilgio. Burnos chirurgams žinoma taisyklė – kuo didesnis implanto paviršiaus plotas yra kaule, tuo stipriau jis yra kaule įsitvirtinęs. Paviršiaus plotas didėja ilginant ir storinant implantą. Viršutiniame žandikaulyje esančios oringos ertmės (viršutinio žandikaulio ančiai arba sinusai) dažnai riboja reikiamo dydžio implanto pasirinkimo galimybes. Tuomet reikalinga chirurginė intervencija ir sinuso dugno pakėlimas į reikalingą aukštį, kuomet kilstelėjus sinuso dugną, atsiradęs tarpelis užpildomas kaulo granulėmis, taip pastorinant natūralų kaulo sluoksnį sinuso zonoje. Šią procedūra Lietuvoje gali atlikti tik burnos chirurgai arba veido ir žandikaulių chirurgai. Tai nėra labai sudėtinga procedūra, jei ją atlieka patyręs specialistas.

Priežiūra

Kaip natūraliems dantims, taip ir implantams reikia tinkamos priežiūros, kitaip, net ir geriausio specialisto atliktas darbas, nebus ilgaamžis. Maždaug 90% žmonių dantų netenka dėl netinkamos jų priežiūros. Todėl dažniausiai įsriegus implantus reikia lavinti dantų valymo įgūdžius. Po dantų implantacijos pacientai turi reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą apžiūrai, reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną, laikytis tinkamos asmeninės burnos higienos (valytis dantis 2 kartus per dieną, naudoti dantų siūlą ir pan.), jei rūko, pasistengti to atsisakyti. „Implantai visam gyvenimui“ – tai šūkis, kuris dažnai matomas reklaminiuose stenduose, tačiau realybė yra tokia: „Implantai visam gyvenimui, jei bus tinkamai įsriegti ir tinkamai prižiūrėti“

Vienintelis ir tik Jums skirtas gydymo planas.

Paruošime tik Jums skirtą gydymo planą estetiškos šypsenos link. Visų procedūrų metu ir ilgą laiką po jų sieksime geriausių rezultatų.

550 EUR
Brazilija

Neodent – tai Straumann grupės jau daugiau nei 25 metus gaminami implantai. Šiems implantams naudojamas grynas, švarus, aukštos klasės titanas. Neodent yra ketvirti dažniausiai pasaulyje naudojami implantai. Jų prigijimo tikimybė – net 99,7%. Neodent implantai išsiskiria įvairove, turi labai plačias pritaikymo galimybes, tad tinka daugeliui individualių atvejų.

650 EUR
Šveicarija

Jau daugybę metų Straumann – populiariausi dantų implantai pasaulyje. Straumann vardas tai šiuolaikinės implantologijos kokybės standartas.

Straumann Roxolid – tai implantas, pagamintas iš unikalaus, patentuoto titano ir cirkonio lydinio Roxolid. Šių implantų prigijimo tikimybė – net 98,4%. Roxolid lydinys yra 35% tvirtesnis už titaną.

750 EUR
Šveicarija

Straumann Roxolid SLActive – tai titano ir cirkonio lydinio Roxolid implantas, turintis unikalią paviršiaus struktūrą. Jis žymiai labiau, nei visi kiti implantai, kontaktuoja su kaulu, skatina kaulo formavimosi procesus, paviršius antiuždegiminis – chemiškai aktyvus ir greitinantis implanto prigijimą. Šios unikalios implanto savybės gali dvigubai patrumpinti implanto prigijimo laiką. Straumann Roxolid SLActive implanto prigijimo tikimybė – net 99 – 100%.

Nuo ko pradėti?

Kainos
01
Konsultacija

Kiekvienas pacientas ir jo poreikiai yra individualūs bei labai mums svarbūs. Konsultacijos metu išsiaiškinsime Jūsų problemas ar lūkesčius, galimus sprendimo variantus bei atsakysime į visus kylančius klausimus.

02
Gydymo plano aptarimas

Kartu aptarsime detalų gydymo planą tikslams pasiekti: procedūras, jų dažnumą bei laikotarpį, kasdienę/reikalingą burnos higieną namuose.

 

03
Gydymas

Kiekvieno žmogaus dantų situacija mums yra ypatinga. Susipažinę su Jūsų dantų istorija, renkame gydytojų komandą ir pradedame dirbti pagal sudarytą gydymo planą.

Lukas Poškevičius

Specialybė
Burnos chirurgas
Licencijos nr.
OPL-05382
 

Kodėl verta rinktis mus?

Mūsų klinikoje:

Konsultacijai skiriame du kartus daugiau laiko.
Vienos konsultacijos metu sudėtingas gydymo situacijas aptariame su keliais gydytojais.
Tolimensiam gydymo planui pristatyti skiriame papildomą susitikimą su Jumis.
Naudojame moderniausias technologijas ir taikome pažangiausius gydymo metodus.
Visus reikalingus tyrimus atliekame vienoje vietoje.

Įprastai:

Konsultacija užtrunka trumpai 15-20 minučių.
Reikalingos kelios konsultacijos aptarti sudėtingas gydymo situacijas.
Nekuriamas tolimesnis ilgalaikis santykis su pacientu.
Tyrimams atlikti nėra naudojamos pačios naujausios technologijos.
Įvairiems tyrimams atlikti pacientas siunčiamas į kitą vietą.

Jūs klausiate - mes atsakome

Iš ko susideda dantų implantacijos kaina ?

Nuo implantacijos operacijos iki atkurtos šypsenos yra keletas žingsnių, kurie sudaro bendrą kainą: tai pats implantas ir jo įsriegimo operacija, detalės, reikalingos dantenų formavimui ir protezavimui, galutinė restauracija – pagamintas naujas dantis. Dantų implantacijos kaina priklauso nuo daugelio dalykų ir kiekvienoje odontologijos klinikoje gali skirtis. Kainą lemia implanto pasirinkimas – skirtingų gamintojų implantai, priklausomai nuo jų kokybės, patikimumo, gamybos technologijų pažangumo, gali kainuoti nuo keliasdešimt eurų iki kelių šimtų eurų. Labai svarbi operaciją atliekančio specialisto kompetencija, jam padedančio personalo profesionalumas, gydymo metu pasitelkiama odontologinė bei diagnostinė įranga, švari, tinkamai paruošta ir komfortiška aplinka. Visa tai lemia galutinę dantų implantacijos kainą. Reikia pabrėžti, kad ši investicija ilgalaikė ir estetiškai bei funkciškai racionaliausia, norint atkurti natūralią šypseną ir kramtymo mechanizmą, išsaugant dar neprarastus savus dantis.

Kokios yra dantų implantų rūšys ?

Šiais laikais dažniausiai naudojami sraigtiniai implantai. Jie gali skirtis savo forma (kūgio formos arba siaurėjantys), sriegių dydžiu, viršūnės ir implanto kaklelio dizainu, implanto – vainikėlio jungties tipu ir t. t. Mūsų klinikoje specialistai renkasi pasaulyje populiariausius ir unikalaus lydinio šveicariškus Straumann implantus.

Ką reikia žinoti ruošiantis dantų implantacijai ?

Atvykdamas dantų implantacijos operacijai pacientas turi nesloguoti, nesirgti peršalimo ar kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis. Jeigu pastoviai vartojami vaistai ar pacientas turi sisteminių ligų, visą informaciją būtina pateikti gydytojui konsultacijos metu. Gali būti, kad specialistas nukreips papildomiems tyrimams ar patars kelioms dienoms koreguoti vartojamų vaistų režimą.

Ar dantų implantaciją visais atvejais galima atlikti iš karto po danties šalinimo?

Implantaciją iškart po danties rovimo (vienmomentę implantaciją) galima atlikti tik esant palankiai klinikinei situacijai. Dažnai raunami dantys turi aplink save uždegiminių audinių, skiriasi pūlingas eksudatas. Tokiais atvejais vienmomentės implantacijos atlikti nerekomenduojama.

Ar matysis patinimas toje vietoje kur buvo implantuota?

Bet kokia intervencija į organizmą sukelia jo reakciją, taigi, teigti, jog nebus jokių laikinų operacijos sukeltų nemalonių pojūčių, negalima. Tačiau šiuolaikinės techninės galimybės procedūras daro minimaliai invazyvias, vaistais kontroliuojamas pooperacinis laikotarpis, todėl nemalonūs potyriai sumažinami maksimaliai.

Ar dantų implantacijos procedūra yra skausminga?

Operacijos metu taikoma vietinė nejautra, tad skausmo pacientas nejaučia, nepriklausomai kokio sudėtingumo ar apimties operacija bebūtų. Pooperacinis laikotarpis kontroliuojamas gydytojo nurodytu režimu ir taip pat nėra skausmingas. Jeigu po implantacijos operacijos skausmas atsiranda, operaciją atlikęs specialistas koreguoja paskirtus vaistus, taip grąžindamas pacientui komfortą.

Registracija

Pasirinkite, kuriuos dantis norite implantuoti, ir aprašykite jums kilusią problemą. Taip geriau suprasime, kokį gydymo planą galime jums pasiūlyti.