Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – tai minimaliai invazyvus gydymo metodas, naudojamas siekiant panaikinti priekinių dantų formos, spalvos defektus, esant dantų nuskilimams ar nudilimams. Procedūros metu dantų paviršius padengiamas specialiomis kompozitinėmis plombomis, esant būtinybei, pašalinami tik karieso pažeisti audiniai ir senos restauracijos. Įprastai, siekiant užtikrinti kokybišką danties ir plombos jungtį, estetinio plombavimo metu tik pašiurkštinamas danties emalio paviršius.

Estetinis plombavimas – tai itin daug kruopštumo ir meistriškumo reikalaujantis darbas. Dėl ypatingų priekinių dantų formos, reljefo ir spalvinių parametrų, dentinas ir emalis, sluoksnis po sluoksnio kruopščiai atstatomi, atkuriant kiek įmanoma natūralesnį danties vaizdą ir funkciją. Iš pirmo žvilgsnio, estetinio plombavimo restauracija atrodo tolygios ir vientisos spalvos, tačiau tokiam vaizdui išgauti naudojami 8 ar net daugiau atspalvių.

Nesvarbu, ar priekinio danties vainikas yra dengiamas pilnai, ar tik atkuriamas nuskilęs kraštas, gydomi ėduonies pažeisti danties audiniai tarpdantyje, visais atvejais naudojamos specialios, priekiniams dantims skirtos plombos, pasižyminčios išskirtinėmis skaidrumo, elastingumo, poliravimosi savybėmis, kad restauracija būtų nematoma.

Daugiau
Neskausminga
Pasitikėjimas savimi
Rezultatas po 1 vizito
Pilnavertiškas natūralus estetinis vaizdas

Estetinis plombavimas atliekamas:

Kada reikalinga atkurti spalvą

Kada reikalinga panaikinti skilimo defektus

Kada reikalinga atstatyti nudilimo defektus

Estetinio plombavimo privalumai:

Maksimaliai tausojami danties audiniai, nereikalingas danties šlifavimas. Estetinis plombavimas atliekamas itin kruopščiai, estetiškai, saugomos dantenos, išpoliruojami visi paviršiai, kad priežiūra būtų kuo paprastesnė.
Estetinio plombavimo kaina yra mažesnė nei dantų protezavimo laminatėmis ar vainikėliais. Kaina gali skirtis dėl skirtingos restauracijų apimties bei sudėtingumo.
Estetinis plombavimas dažniausiai atliekamas per 1-2 vizitus. Prieš atliekant estetinį plombavimą, rekomenduojama atvykti konsultacijai, o praėjus kuriam laikui po estetinio plombavimo – korekcijai.
Jei nuskyla ar nulūžta dalis restauracijos, galima greitai ir paprastai atlikti estetinio plombavimo pataisas ir korekcijas.

Svarbu įvertinti.

Pilies odontologijos klinikoje odontologas konsultacijos metu įvertina paciento visų dantų būklę (priekinius ir krūminius dantis), sąkandį, žandikaulio judesius, dantenų būklę. Gydytojui svarbu įvertinti ir pagal paciento amžių, veido formą, odos bei akių spalvą nuspręsti, kokia dantų forma ir spalva pacientui tiktų labiausiai, kad šypsena atrodytų natūraliai. Jei reikia, sudaromas individualus gydymo planas, gali būti reikalingi papildomi darbai: dantų balinimas, ant gipsinių žandikaulių modelių dantų techniko atliekamas dantų pavaškavimas (modeliavimas). Esant sąkandžio nudilimui, siekiant atstatyti prarastą sąkandžio aukštį, atliekamas šoninių dantų plombavimas. Praėjus kelioms savaitėms po estetinio plombavimo, reikalingas papildomas vizitas – patikrinama ar nėra kabančių plombos kraštelių ir trauminių kontaktų, ar sugijusios dantenos, ar pacientą tenkina estetinis vaizdas, šypsena, ar jis jaučiasi patogiai.

Vienintelis ir tik Jums skirtas gydymo planas.

Paruošime tik Jums skirtą gydymo planą estetiškos šypsenos link. Visų procedūrų metu ir ilgą laiką po jų sieksime geriausių rezultatų.

Apie estetinį plombavimą: trumpai ir aiškiai.

Nuo ko pradėti?

Kainos
01
Konsultacija

Kiekvienas pacientas ir jo poreikiai yra individualūs bei labai mums svarbūs. Konsultacijos metu išsiaiškinsime Jūsų problemas ar lūkesčius, galimus sprendimo variantus bei atsakysime į visus kylančius klausimus.

02
Gydymo plano aptarimas

Kartu aptarsime detalų gydymo planą tikslams pasiekti: procedūras, jų dažnumą bei laikotarpį, kasdienę/reikalingą burnos higieną namuose.

 

03
Gydymas

Kiekvieno žmogaus dantų situacija mums yra ypatinga. Susipažinę su Jūsų dantų istorija, renkame gydytojų komandą ir pradedame dirbti pagal sudarytą gydymo planą.

Aurelija Kuzminskienė

Specialybė
Gydytoja odontologė (gydytoja šiuo metu motinystės atostogose)
Licencijos nr.
OPL-05136
 

Kodėl verta rinktis mus?

Mūsų klinikoje:

Konsultacijai skiriame du kartus daugiau laiko.
Vienos konsultacijos metu sudėtingas gydymo situacijas aptariame su keliais gydytojais.
Tolimensiam gydymo planui pristatyti skiriame papildomą susitikimą su Jumis.
Naudojame moderniausias technologijas ir taikome pažangiausius gydymo metodus.
Visus reikalingus tyrimus atliekame vienoje vietoje.

Įprastai:

Konsultacija užtrunka trumpai 15-20 minučių.
Reikalingos kelios konsultacijos aptarti sudėtingas gydymo situacijas.
Nekuriamas tolimesnis ilgalaikis santykis su pacientu.
Tyrimams atlikti nėra naudojamos pačios naujausios technologijos.
Įvairiems tyrimams atlikti pacientas siunčiamas į kitą vietą.

Jūs klausiate - mes atsakome

Dantų balinimo procedūra - prieš ar po estetinio plombavimo?

Dantų balinimas visuomet atliekamas prieš estetinį dantų plombavimą. Dėl balinimo metu iš natūralaus danties emalio paviršiaus pašalinamų pigmentinių dalelių, atliekant estetinį plombavimą ir norint sukurti baltesnę šypseną, reikia mažesnio kompozitinės plombos kiekio, nereikalingas danties audinio šlifavimas. Ne visais atvejais dantys gali būti balinami. Kuomet dantis yra negyvas, patamsėjęs ar, dėl vaikystėje, formuojantis dantims, vartotų antibiotikų – tetraciklinų, labai tamsus, balinimas dažnu atveju neveiksmingas, todėl maskuojama specialiomis medžiagomis estetinio plombavimo metu. Estetinį plombavimą galima atlikti po balinimo praėjus dviem savaitėms. Per šį laiką stabilizuojasi dantų spalva ir plombavimo metu susidaro kokybiška jungtis tarp plombos ir danties, ko neįmanoma pasiekti atliekant plombavimą iš karto po balinimo.

Koks yra estetinio plombavimo ilgaamžiškumas?

Kiekvieno paciento situacija yra individuali ir unikali, nes skiriasi bendra sveikatos būklė, genetika, seilių sudėtis, bakterijų įvairovė, jų dominavimas burnos ertmėje, dantų stiprumas, organizmo gebėjimas pasisavinti kalcio ir vitamino D preparatus. Estetinio plombavimo ilgaamžiškumas priklauso nuo daugybės veiksnių: asmeninės dantų priežiūros – burnos higienos, naudojamų higienos priemonių, žalingų įpročių, didelę reikšmę turi sąkandis, krūminių dantų būklė, pilnavertė kramtymo funkcija, polinkis į periodonto ligas. Reguliarūs vizitai pas gydytoją odontologą ir plombų atnaujinimas kas 6-12 mėnesių taip pat yra svarbus veiksnys, siekiant išsaugoti estetinį plombavimą kuo ilgiau. Estetinio plombavimo būdu atstatyti dantys išlieka nepriekaištingi apie 10 metų. Vėliau, dėl natūralaus plombų dilimo bei susitraukimo, tarp plombos ir danties gali atsirasti mikro tarpelių. Tokiu atveju reikalingas atnaujinimas ar perplombavimas, kruopščiai pašalinant senas plombas ir jas pakeičiant naujomis.

Kokia yra estetinio plombavimo kaina? Kokie skirtumai?

Estetinio plombavimo procedūros kaina priklauso nuo restauracijos dydžio ir sudėtingumo. Kartais reikia atkurti tik nuskilusį danties kraštą, nedidelį emalio defektą. Tokiu atveju kaina kur kas žemesnė, nei atstatant didelį pažeidimą, kai reikalingas pilnas danties vainiko padengimas – maskuojant pakitusią danties spalvą, formą ar atkuriant didesnį danties audinių plotą harmoningam dantų ir šypsenos vaizdui atkurti. Nesvarbu, ar defektas yra didelės, ar mažos apimties, vis tiek reikalingas įvairių spalvų plombų sluoksniavimas, atsižvelgiant į natūralų kiekvieno paciento danties vaizdą.

Ar estetinis dantų plombavimas yra skausminga procedūra?

Estetinis plombavimas yra neskausminga procedūra. Dažnai po procedūros pacientai išreiškia nuostabą, jog buvo nusiteikę skausmui ir jautė įtampą, tačiau nieko panašaus nepatyrė. Estetinio plombavimo metu vienintelis sudėtingesnis etapas yra ilgesnis, nei įprasta, vizitas – dažniausiai gydytojas procedūrai paskiria visą darbo dieną, tačiau pagal poreikį daro poilsio pertraukėlės.

Registracija

Pasirinkite, kuriuos dantis norite plombuoti, ir aprašykite jums kilusią problemą. Taip geriau suprasime, kokį gydymo planą galime jums pasiūlyti.