Dantų laminatės

Dantų laminatės yra itin plonos keramikinės dantų restauracijos, dar kitaip vadinamos venyrais. Pasižyminčios puikiomis estetinėmis savybėmis, laminatės dažniausiai naudojamos priekinių dantų srityje, tačiau gali būti taikomos ir krūminiams dantims. Dantų laminatės padengia išorinį (priekinį) danties paviršių, taip paslėpdamos nepageidaujamus danties spalvos ar formos defektus.

Daugiau
Nekintati danties spalva
Danties formos atstatymas
Ilgaamžiška
Tausojami danties audiniai

Dantų laminates rekomenduojame:

Esant netolygiai dantų spalvai

Karieso pažeistiems dantims

Kada netenkina danties forma

Dantų laminačių protezavimo eiga:

Dantų būklės įvertinimas

Mūsų klinikoje, prieš gaminant dantų laminates, pirmiausia įvertinama dantų būklė: ar dantys sveiki, ar nėra ėduonies pėdsakų, dantenų pažeidimų. Jei dantys pažeisti ėduonies, pirmiausia atliekamas ėduonies gydymas – plombavimas. Jei matomos didelės apimties plombos ar danties šaknies kanalas gydytas endodontiškai, dažnai rekomenduojama rinktis protezavimą vainikėliu, taip apsaugant nuo galimų komplikacijų – danties arba laminatės skilimo ar lūžio. Vizito metu labai svarbu įvertinti paciento sąkandį, dantų pasisukimus, susigrūdimą. Esant didesniems sąkandžio ir dantų pokyčiams, rekomenduojama pirmiausia atlikti ortodontinį gydymą – dantų tiesinimą ir sąkandžio atstatymą.

Pasiruošimas

Pasirinkus dantų padengimą laminatėmis, mūsų klinikoje pirmiausia atliekamas dantų laminačių projektas: dantų technikų laboratorijoje ant paciento dantų modelio suformuojama būsima laminačių forma, vizito metu ji pernešama ant paciento dantų ir tai leidžia pacientui pamatyti būsimą šypseną, pajusti, ar nauja dantų forma harmoningai tinka prie veido bruožų.

Gaminant dantų laminates, dantis minimaliai šlifuojamas, taip ruošiant vietą laminatei ir ją fiksuojančiam cementui. Atlikus paruošiamuosius darbus, imamas atspaudas ir pagaminamos laikinos laminatės. Dažniausiai dantų paruošimo vizitas užtrunka nuo vienos iki keleto valandų.

Darbų pabaiga

Kol dantų technikų laboratorijoje gaminamos nuolatinės laminatės, pacientas nepatiria jokio diskomforto, nes dantys padengiami laikinomis laminatėmis. Laikinos laminatės gaminamos iš medžiagų, panašių į dantų plombavimui skirtas kompozitines plombas. Laminačių gamyba laboratorijoje vidutiniškai užtrunka 1-2 savaites. Pagamintos nuolatinės dantų laminatės fiksuojamos specialiu cementu. Tinkamai prižiūrint ir kasmet atvykstant profilaktiniams patikrinimams, dantų laminatės gali tarnauti ilgus metus.

Vienintelis ir tik Jums skirtas gydymo planas.

Paruošime tik Jums skirtą gydymo planą estetiškos šypsenos link. Visų procedūrų metu ir ilgą laiką po jų sieksime geriausių rezultatų.

Nuo ko pradėti?

Kainos
01
Konsultacija

Kiekvienas pacientas ir jo poreikiai yra individualūs bei labai mums svarbūs. Konsultacijos metu išsiaiškinsime Jūsų problemas ar lūkesčius, galimus sprendimo variantus bei atsakysime į visus kylančius klausimus.

02
Gydymo plano aptarimas

Kartu aptarsime detalų gydymo planą tikslams pasiekti: procedūras, jų dažnumą bei laikotarpį, kasdienę/reikalingą burnos higieną namuose.

 

03
Gydymas

Kiekvieno žmogaus dantų situacija mums yra ypatinga. Susipažinę su Jūsų dantų istorija, renkame gydytojų komandą ir pradedame dirbti pagal sudarytą gydymo planą.

Kodėl verta rinktis mus?

Mūsų klinikoje:

Konsultacijai skiriame du kartus daugiau laiko.
Vienos konsultacijos metu sudėtingas gydymo situacijas aptariame su keliais gydytojais.
Tolimensiam gydymo planui pristatyti skiriame papildomą susitikimą su Jumis.
Naudojame moderniausias technologijas ir taikome pažangiausius gydymo metodus.
Visus reikalingus tyrimus atliekame vienoje vietoje.

Įprastai:

Konsultacija užtrunka trumpai 15-20 minučių.
Reikalingos kelios konsultacijos aptarti sudėtingas gydymo situacijas.
Nekuriamas tolimesnis ilgalaikis santykis su pacientu.
Tyrimams atlikti nėra naudojamos pačios naujausios technologijos.
Įvairiems tyrimams atlikti pacientas siunčiamas į kitą vietą.

Jūs klausiate - mes atsakome

Ką pasirinkti – protezavimą dantų laminatėmis ar estetinį plombavimą?

Tiek atliekant estetinį plombavimą, tiek protezavimą dantų laminatėmis, svarbu įvertinti dantų būklę ir paciento lūkesčius. Esant nedideliems dantų pažeidimams ar defektams, dažniau rekomenduojama atlikti estetinį plombavimą. Jei dantų formos ar spalvos pakitimai dideli, patariama dantis protezuoti dantų laminatėmis. Dažnai galima pasirinkti vieną iš šių gydymo metodų. Abu restauracijos būdai yra minimaliai invazyvūs ir leidžia pasiekti puikių estetiškų rezultatų. Konsultacijos metu, bendradarbiaujant gydytojui ir pacientui, randamas palankiausias gydymo metodas.

Estetinis plombavimas – tai minimaliai invazyvus gydymo būdas, naudojamas siekiant panaikinti priekinių dantų formos, spalvos defektus, restauruoti nuskilusius ar nudilusius dantis. Procedūros metu dantų paviršius padengiamas specialiomis kompozitinėmis plombomis, esant būtinybei, pašalinami tik karieso pažeisti audiniai ir senos restauracijos. Įprastai, siekiant užtikrinti kokybišką danties ir plombos jungtį, estetinio plombavimo metu tik pašiurkštinamas danties emalio paviršius.

Dantų laminačių privalumai:

  • Dantų laminatės gali būti gaminamos iš skirtingų keramikos tipų, pasižyminčių ypatingomis estetinėmis savybėmis. Sluoksniuojant ir dažant keramikos sluoksnius, galima išgauti itin natūralią dantų laminačių spalvą, jas daug lengviau pritaikyti prie natūralių dantų, jei šie išsiskiria individualiomis spalvinėmis savybėmis. Estetinio plombavimo metu naudojamos kompozitinės plombos gaminamos pagal klasikinį dantų spalvų raktą, todėl atkurti itin individualias dantų spalvas ne visada įmanoma.
  • Pagamintos dantų laminatės yra padengiamos specialiu blizgiu sluoksniu ir itin kruopščiai išpoliruojamos. Šis sluoksnis saugo laminates nuo spalvos pasikeitimo, prie itin lygaus laminatės paviršiaus kaupiasi mažiau apnašų, taip nuo galimų komplikacijų (uždegimų ar net recesijų) apsaugomos dantenos. Skirtingai nei estetiškai plombuotiems dantims, laminatėms nereikalingas pakartotinis poliravimas.
  • Tinkamai ir kruopščiai prižiūrimos, dantų laminatės pasižymi ilgaamžiškumu. Bėgant metams, nesikeičia jų spalva ir blizgumas. Atsiradusius pakitimus ar ėduonies pažeidimus galima sutvarkyti iš vidinio (gomurinio) paviršiaus.
  • Prieš dantų laminačių gamybą atliekamas projektas leidžia pamatyti būsimą laminačių formą, paviršiaus reljefą ar net spalvą. Pacientui suteikiama galimybė apsispręsti dėl galimos šypsenos, dantų formos ar ilgio, pajausti ar patogu sukandimo metu.
Kokie dantų laminačių ir estetinio plombavimo kainų skirtumai?

Estetinio plombavimo kaina yra mažesnė nei protezavimo dantų laminatėmis. Estetinis plombavimas dažniausiai atliekamas per 1-2 vizitus, o protezuojant dantis dantų laminatėmis, reikia keleto vizitų, atliekami paruošiamieji darbai – dantų laminačių projektas. Protezavimo metu imami specialūs atspaudai, naudojami modeliai,  pritaikomos laikinos laminatės. Dantų laminatės gaminamos itin kruopščiai, aukštos kvalifikacijos dantų technikų laboratorijoje. Dėl visų išvardintų priežasčių, dantų laminačių kaina gali būti kelis kartus didesnė už dantų padengimo estetinio plombavimo būdu kainą.

Ar protezavimas dantų laminatėmis yra skausminga procedūra?

Pirmojo vizito metu, kai dantys šlifuojami ir ruošiami dantų laminatėms, bei paskutinio vizito metu, kai laminatės specialiu cementu fiksuojamos ant danties paviršiaus, atliekamas vietinis nuskausminimas, todėl pacientas nejaučia jokio diskomforto. Po procedūros galimas trumpalaikis dantų jautrumas šaltam ar karštam maistui (priklauso nuo danties storio ir šlifavimo gylio), tačiau tai trunka trumpą laiką ir yra visiškai normalus reiškinys.

Registracija

Pasirinkite, kuriuos dantis norite protezuoti, ir aprašykite jums kilusią problemą. Taip geriau suprasime, kokį balinimo būdą galime jums pasiūlyti.