Dantų šalinimas

Tai viena dažniausiai atliekamų burnos chirurgijos procedūrų. Kiekvienas gydytojas odontologas siekia išsaugoti paciento dantis, tačiau tai ne visuomet įmanoma. Negrįžtamai ėduonies, uždegimo, traumos ar kitų priežasčių paveiktą dantį tenka šalinti, stengiantis išsaugoti kuo daugiau aplink dantį esančių sveikų audinių.

Daugiau
Stabdomas infekcijos ar uždegimo plitimas į aplinkinius audinius
Palengvinama kokybiška dantų priežiūra
Padidinamos ortodontinio gydymo galimybės
Pieniniam dančiui - atlaisvinamas kelias jam sėkmingai išdygti

Dantų šalinimą reikalinga atlikti:

Kai dėl didelių ėduonies pažeidimų danties išsaugoti nebeįmanoma

Kai skilusi danties šaknis

Sunki periodonto ligos stadija

Ortodontinio gydymo tikslais

Protiniai dantys šalinami, jeigu jie kenkia greta esantiems dantims

Dantų šalinimas:

Protinių dantų šalinimas

Dėl kintančios žmogaus fiziologijos ir mažėjančio žandikaulio protiniai dantys dažnai netelpa dantų lanke ir beveik nedalyvauja kramtymo procese. Vis dažniau juos tenka šalinti, atsiradus negrįžtamiems ėduonies pažeidimams, siekiant, kad jie nekeltų diskomforto, nestumdytų kitų dantų. Protinių dantų šalinimas gali būti skirstomas į pilnai išdygusių, nepilnai išdygusių ir visai neišdygusių (retinuotų) dantų šalinimą. Procedūros sudėtingumas priklauso nuo individualios situacijos.

Nuolatinių dantų šalinimas

Kiekvienas gydytojas odontologas stengiasi daryti viską, kad nuosavas žmogaus dantis būtų išsaugotas. Tačiau pasitaiko situacijų, kada danties išgydyti neįmanoma: po rimtų traumų, dėl per didelių ėduonies pažeidimų, sergant periodonto ligomis ir dėl to praradus didelę dalį kaulinio audinio ir pan. Pasitaiko atvejų, kuomet nuolatinius dantis, net ir nesugedusius, tenka šalinti ortodontiniais tikslais dėl vietos trūkumo dantų lanke.

Pieninių dantų šalinimas

Pieniniai dantys dažniausiai iškrenta patys kai ateina tam laikas. Juos rauti tenka tais atvejais, kai pradeda trukdyti dygti nuolatiniams dantims, sugenda taip, kad neįmanoma sutaisyti, dėl pieniniame dantyje išsivysčiusio uždegimo atsiranda grėsmė nuolatinio danties užuomazgai ir jo visaverčiam vystymuisi.

Vienintelis ir tik Jums skirtas gydymo planas.

Paruošime tik Jums skirtą gydymo planą estetiškos šypsenos link. Visų procedūrų metu ir ilgą laiką po jų sieksime geriausių rezultatų.

Nuo ko pradėti?

Kainos
01
Konsultacija

Kiekvienas pacientas ir jo poreikiai yra individualūs bei labai mums svarbūs. Konsultacijos metu išsiaiškinsime Jūsų problemas ar lūkesčius, galimus sprendimo variantus bei atsakysime į visus kylančius klausimus.

02
Gydymo plano aptarimas

Kartu aptarsime detalų gydymo planą tikslams pasiekti: procedūras, jų dažnumą bei laikotarpį, kasdienę/reikalingą burnos higieną namuose.

 

03
Gydymas

Kiekvieno žmogaus dantų situacija mums yra ypatinga. Susipažinę su Jūsų dantų istorija, renkame gydytojų komandą ir pradedame dirbti pagal sudarytą gydymo planą.

Lukas Poškevičius

Specialybė
Burnos chirurgas
Licencijos nr.
OPL-05382
 

Kodėl verta rinktis mus?

Mūsų klinikoje:

Konsultacijai skiriame du kartus daugiau laiko.
Vienos konsultacijos metu sudėtingas gydymo situacijas aptariame su keliais gydytojais.
Tolimensiam gydymo planui pristatyti skiriame papildomą susitikimą su Jumis.
Naudojame moderniausias technologijas ir taikome pažangiausius gydymo metodus.
Visus reikalingus tyrimus atliekame vienoje vietoje.

Įprastai:

Konsultacija užtrunka trumpai 15-20 minučių.
Reikalingos kelios konsultacijos aptarti sudėtingas gydymo situacijas.
Nekuriamas tolimesnis ilgalaikis santykis su pacientu.
Tyrimams atlikti nėra naudojamos pačios naujausios technologijos.
Įvairiems tyrimams atlikti pacientas siunčiamas į kitą vietą.

Jūs klausiate - mes atsakome

Ar reikia šalinti protinius dantis?

Ar reikia šalinti protinius dantis sprendžiama pagal individualią situaciją. Nors protinis dantis beveik nedalyvauja kramtymo procese, jei jis tinkamai prižiūrimas, sveikas ir netrukdo kitiems dantims, jo šalinti būtinybės nėra. Atsiradus skausmui, uždegimui, negrįžtamiems pažeidimams ar protiniam dančiui pradėjus kenkti greta esantiems dantims, jį šalinti būtina.

Ar dažnos komplikacijos po dantų šalinimo?

Jeigu procedūra atliekama tinkamai ir vykdomi visi burnos chirurgo nurodymai, komplikacijų po protinio danties rovimo galima išvengti.

Kaip elgtis po danties rovimo?

Po danties rovimo svarbiausia klausyti procedūrą atlikusio burnos chirurgo nurodymų ir vykdyti duotas rekomendacijas. Visai atvejais tinkančios bendrosios rekomendacijos: nevalgyti, kol dar juntama vietinė nejautra (galima susikramtyti žandą, liežuvį), vengti kramtyti ta puse, kurioje atlikta danties rovimo procedūra ir vengti karšto maisto, gėrimų, 5-7 dienas atsisakyti aktyvios fizinės veiklos ir darbų pasilenkus.

Kokia danties rovimo kaina?

Kadangi mūsų klinikoje dirba patyręs gydytojas burnos chirurgas, atliekamos visos įmanomos dantų šalinimo procedūros: nuo nesudėtingo pieninio danties rovimo iki chirurginiu būdu šalinamo neišdygusio protinio danties. Procedūros kaina priklauso nuo jos sudėtingumo, reikalingų diagnostinių priemonių, laiko, kuris yra reikalingas.

Registracija

Pasirinkite, kuriuos dantis norite šalinti, ir aprašykite jums kilusią problemą. Taip geriau suprasime, kokį gydymo planą galime jums pasiūlyti.