Periodontologinis gydymas

Periodontologija – tai odontologijos šaka, apimanti visus aplink dantį esančius audinius. Į periodontologą kreipiamasi tais atvejais, kai susirgimai susiję su dantenomis, periodonto raiščiu, aplink dantį esančiu kauliniu audiniu. Dažniausi periodontologinės ligos – gingivitas ir periodontitas.

Daugiau
Sveikos, nekraujuojančios dantenos
Sustabdytas kaulo tirpimas
Stabilizuoti paslankūs dantys
Geras burnos kvapas
Estetiškas šypsenos vaizdas

Periodontologinį gydymą reikalinga atlikti:

Atsiradus dantenų uždegimui – gingivitui

Aplink dantį nutirpus kaului ir atsiradus plyšiui tarp danties ir dantenos (kišenei)

Kai dėl tirpstančio kaulo dantys tampa paslankūs ir labai jautrūs

Gingivitas ir Periodontitas

Gingivitas

Gingivitas – tai dantenų uždegimas. Tai ankstyva periodonto ligos stadija, kai pažeidžiami tik minkštieji audiniai – dantenos.

Gingivito požymiai:
• Paraudusios, paburkusios, kraujuojančios dantenos;
• Atsiradęs ypatingas dantenų jautrumas;
• Blogas burnos kvapas.

Gingivito atsiradimo priežastys:
• Gingivitą dažniausiai sukelia bakterijos, gyvenančios apnašose ir dantų akmenyse;
• Gingivitas atsiranda burnoje esant nekokybiškiems dantų protezams ir plombos;
• Gingivitą lemia trauminis sąkandis;
• Gingivitas gali atsirasti dėl vairių sisteminių ligų.

Gingivito gydymas ir prevencija:
Gingivitą išgydyti galima. Pirmiausia pašalinama pagrindinė dantenų uždegimo atsiradimo priežastis – dantų akmenys ir minkštos apnašos. Jei reikia, keičiamos nekokybiškos plombos, protezai. Atlikus profesionalią burnos higieną, pacientas mokomas asmeninės burnos higienos ir pratinamas laikytis kasdienio režimo. Tik atsakingas požiūris ir tinkama burnos higiena padeda pilnai išgydyti gingivitą.
Negydomas dantenų uždegimas gali pereiti į periodontitą, kai pradeda tirpti kaulas, dantys tampa paslankūs ir atsiranda pavojus jų netekti.

Daugiau
Periodontitas

Periodontitas – tai liga, kai negrįžtamai pažeidžiami periodonto audiniai. Ši liga išsivysto, negydant gingivito. Pažeidimai apima ne tik dantenas, bet ir kaulą, danties šaknis, periodonto raištį.

Dauguma periodontito požymių tokie patys kaip ir gingivito, tačiau atsiranda ir naujų:
• Pūliuojančios dantenos;
• Apsinuoginę dantų kakleliai, šaknys;
• Dantų paslankumas ir padėties kitimas;
• Dantų jautrumas į šaltą, karštą, rūgštų maistą;
• Nemalonus kvapas iš burnos.

Periodontito gydymas
Periodontito gydymo metodai yra šie: konservatyvus (nechirurginis) ir intervencinis – chirurginis.
Taikant konservatyvų gydymo metodą, atliekamas giluminis dantenų kišenių valymas, valomi akmenys ne tik nuo dantų, bet ir nuo dantų šaknų, dantys ir jų šaknys poliruojami.
Intervencinis – chirurginis periodontito gydymas taikomas, kai aplink danties šaknį susiformavusių dantenų kišenių gylis didesnis nei 5mm ir norint jas tinkamai išvalyti, reikia „atkelti“ gleivinę. Operacijos metu lengvai pasiekiami ir nuvalomi akmenys, kurių nebuvo įmanoma pasiekti atliekant burnos higieną ar taikant nechirurginį gydymą, išvalomi uždegimo pažeisti audiniai, danties šaknys nupoliruojamos ir gleivinė kruopščiai užsiuvama.
Atlikus periodontito gydymo procedūras, didžiulė atsakomybė lieka pačiam pacientui. Jeigu žmogus rūpinasi tinkama asmenine burnos higiena, reguliariai lankosi pas gydytoją odontologą, kelis kartus per metus atlieka profesionalią burnos higieną, periodontito liga tampa kontroliuojama.

Daugiau

Vienintelis ir tik Jums skirtas gydymo planas.

Paruošime tik Jums skirtą gydymo planą estetiškos šypsenos link. Visų procedūrų metu ir ilgą laiką po jų sieksime geriausių rezultatų.

Nuo ko pradėti?

Kainos
01
Konsultacija

Kiekvienas pacientas ir jo poreikiai yra individualūs bei labai mums svarbūs. Konsultacijos metu išsiaiškinsime Jūsų problemas ar lūkesčius, galimus sprendimo variantus bei atsakysime į visus kylančius klausimus.

02
Gydymo plano aptarimas

Kartu aptarsime detalų gydymo planą tikslams pasiekti: procedūras, jų dažnumą bei laikotarpį, kasdienę/reikalingą burnos higieną namuose.

 

03
Gydymas

Kiekvieno žmogaus dantų situacija mums yra ypatinga. Susipažinę su Jūsų dantų istorija, renkame gydytojų komandą ir pradedame dirbti pagal sudarytą gydymo planą.

Eglė Ramanauskaitė

Specialybė
Gydytoja periodontologė
Licencijos nr.
OPL-05206
 

Kodėl verta rinktis mus?

Mūsų klinikoje:

Konsultacijai skiriame du kartus daugiau laiko.
Vienos konsultacijos metu sudėtingas gydymo situacijas aptariame su keliais gydytojais.
Tolimensiam gydymo planui pristatyti skiriame papildomą susitikimą su Jumis.
Naudojame moderniausias technologijas ir taikome pažangiausius gydymo metodus.
Visus reikalingus tyrimus atliekame vienoje vietoje.

Įprastai:

Konsultacija užtrunka trumpai 15-20 minučių.
Reikalingos kelios konsultacijos aptarti sudėtingas gydymo situacijas.
Nekuriamas tolimesnis ilgalaikis santykis su pacientu.
Tyrimams atlikti nėra naudojamos pačios naujausios technologijos.
Įvairiems tyrimams atlikti pacientas siunčiamas į kitą vietą.

Jūs klausiate - mes atsakome

Ar reguliari burnos higiena veiksminga prevencija esant uždegiminėms dantenoms?

Reguliari ir tinkama burnos higiena – tai pagrindinis ginklas gydant arba palaikant stabilią burnos sveikatą. Minkštos apnašos ir akmenys lemia dantenų uždegimo atsiradimą, tad kruopščiai juos nuvalant, dantenų uždegimas dings ir didelė tikimybė, kad daugiau nebeatsiras.

Kokiais atvejais reikalingas chirurginis periodontologinis gydymas?

Chirurginis gydymas taikomas tada, kai sergama periodontito ligomis, dantenų kišenės yra gilios ir be chirurginės intervencijos jų išvalyti bei tinkamai gydyti neįmanoma.

Ar periodontito gydymo procedūra skausminga?

Periodontito gydymo procedūra, kaip ir visos šiuolaikinės odontologinės procedūros, nėra skausminga. Gydymas atliekamas taikant vietinę nejautrą ir atsižvelgiant į paciento poreikius, dedamos visos pastangos, kad pacientas jaustųsi kuo komfortiškiau. Pooperacinis laikotarpis kontroliuojamas vaistais, tad nemalonių pojūčių paprastai nesukelia.

Ar periodontologinis gydymas yra brangus?

Periodontologinio gydymo kaina priklauso nuo to, kiek liga yra pažengusi. Jei reikia gydyti beprasidedantį dantenų uždegimą, procedūra kainuoja panašiai kaip profesionali burnos higiena. Jei liga pažengusi, sustabdyti jos progresavimą ir ją išgydyti gali reikėti ne vieno vizito ir chirurginio gydymo. Tokiu atveju gydymo kainą gali preliminariai nustatyti gydytojas periodontologas konsultacijos ir išsamaus ištyrimo metu.

Registracija

Pasirinkite, kuriuos dantis norite gydyti, ir aprašykite jums kilusią problemą. Taip geriau suprasime, kokį gydymo planą galime jums pasiūlyti.