Endodontinis gydymas

Endodontinis gydymas – tai dantų šaknų kanalų gydymas. Svarbiausias jo tikslas – pašalinti uždegiminius, infekcijos pažeistus arba nebegyvus audinius iš kanalų sistemos ir išsaugoti dantį.

Daugiau
Stabdomas infekcijos ir uždegimo plitimas
Danties skausmo pašalinimas
Išsaugomas danties ilgaamžiškumas
Visavertis kramtymas

Pirmieji infekcijos ar uždegimo pažeistos pulpos požymiai:

Ilgai trunkantis jautrumas šaltam ar kaštam dirgikliui

Danties spalvos pakitimas

Dantenų patinimas

Sunkiai lokalizuojamas danties skausmas

Kartais danties jautrumas kramtant, spaudžiant.

Kodėl būtina gydyti dantų šaknų kanalus?

Endodontinio gydymo tikslas – išsaugoti nuosavą dantį, o šaknis yra danties pamatas. Negydomas pulpos uždegimas sukelia viršūninio apydančio audinių pažeidimus, skausmą, tinimą, žandikaulio uždegimą, lemia danties ar jo dalies netekimą. Kokybiškai ir laiku sugydyti dantų šaknų kanalai yra tvirtas pamatas tolimesniam danties atkūrimui.

Kada reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas?

Žmogui netinkamai rūpinantis burnos higiena, burnoje pradeda vyrauti ėduonį sukeliančios bakterijos. Jos dauginasi, ardo kietąjį danties audinį, kol išsivysto gilus danties audinių pažeidimas. Bakterijoms pasiekus danties pulpą (danties viduje esantį kraujagyslinių ir nervinių skaidulų pluoštą, šnekamojoje kalboje vadinamą nervu), prasideda uždegiminiai procesai. Pasitaiko atvejų, kai pulpos uždegimą sukelia ne bakterijos, o įvairūs išoriniai veiksniai: danties trauma, nuolat dantį veikiantys dirgikliai, griežimas dantimis, dantų nudilimas, išplitusi apydančio infekcija.

Esant pažeistam danties vidiniam audiniui, kai atsiranda pulpos uždegimas ir pulpa yra negrįžtamai pažeidžiama infekcijos arba įtariama šaknies kanalo pakartotinė infekcija, dantų šaknų kanalų gydymas yra neišvengiamas.

Danties kanalo gydymo eiga:

Rentgenologinis ištyrimas ir būklės įvertinimas

Vertinant dantų rentgeno nuotraukas bei klinikinę situaciją, suplanuojama gydymo eiga. Prieš pradedant kanalų gydymą, jei danties audinių pažeidimas yra didelis, neretai tenka atkurti danties sienas. Ši procedūra reikalinga norint įsitikinti ar danties audinių pakanka tolimesniam gydymui, apsaugoti dantį nuo galimų lūžių, hermetizuoti endodontinio gydymo aplinką. Tuomet imamasi dantų šaknų kanalų gydymo.

Pirmas etapas:

Pašalinamos senos plombos, restauracijos, formuojama ertmė danties vainike, šalinami infekuoti, pažeisti audiniai, kanalas praeinamas per visą jo ilgį.

Antras etapas:

Danties kanalas formuojamas, apdirbamas cheminiu – mechaniniu būdu, valomas įvairiais instrumentais, dezinfekuojamas.

Trečias etapas:

Danties kanalas hermetiškai užpildomas specialia, biologiškai suderinama, kanalų užpildymui skirta plombine medžiaga.

Danties atstatymas po gydymo

Endodontiškai gydytas dantis po kanalų plombavimo turi būti atstatomas pasirinkta restauracija (protezuojamas, plombuojamas), tam, kad būtų pilnai atkuriama danties kramtymo funkcija bei užtikrinamas vainikinis hermetiškumas.

Vienintelis ir tik Jums skirtas gydymo planas.

Paruošime tik Jums skirtą gydymo planą estetiškos šypsenos link. Visų procedūrų metu ir ilgą laiką po jų sieksime geriausių rezultatų.

Nuo ko pradėti?

Kainos
01
Konsultacija

Kiekvienas pacientas ir jo poreikiai yra individualūs bei labai mums svarbūs. Konsultacijos metu išsiaiškinsime Jūsų problemas ar lūkesčius, galimus sprendimo variantus bei atsakysime į visus kylančius klausimus.

02
Gydymo plano aptarimas

Kartu aptarsime detalų gydymo planą tikslams pasiekti: procedūras, jų dažnumą bei laikotarpį, kasdienę/reikalingą burnos higieną namuose.

 

03
Gydymas

Kiekvieno žmogaus dantų situacija mums yra ypatinga. Susipažinę su Jūsų dantų istorija, renkame gydytojų komandą ir pradedame dirbti pagal sudarytą gydymo planą.

Tadas Venskutonis

Specialybė
Medicinos mokslų daktaras, gydytojas odontologas-endodontologas
Licencijos nr.
OPL-03620
 

Kodėl verta rinktis mus?

Mūsų klinikoje:

Konsultacijai skiriame du kartus daugiau laiko.
Vienos konsultacijos metu sudėtingas gydymo situacijas aptariame su keliais gydytojais.
Tolimensiam gydymo planui pristatyti skiriame papildomą susitikimą su Jumis.
Naudojame moderniausias technologijas ir taikome pažangiausius gydymo metodus.
Visus reikalingus tyrimus atliekame vienoje vietoje.

Įprastai:

Konsultacija užtrunka trumpai 15-20 minučių.
Reikalingos kelios konsultacijos aptarti sudėtingas gydymo situacijas.
Nekuriamas tolimesnis ilgalaikis santykis su pacientu.
Tyrimams atlikti nėra naudojamos pačios naujausios technologijos.
Įvairiems tyrimams atlikti pacientas siunčiamas į kitą vietą.

Jūs klausiate - mes atsakome

Kada dantų šaknų kanalus reikia pergydyti?

Antrinė endodontija arba dantų šaknų kanalų pergydymas – tai procedūra, kurios metu, pašalinant jau kanale esančią plombinę medžiagą, gydomi anksčiau endodontiškai tvarkyti dantų kanalai. Pergydyti kanalus reikia tuomet, kai prieš tai atliktas kanalų gydymas buvo nekokybiškas, susiformavus naujam ėduonies pažeidimui vainike, dėl mikrobų ar drėgmės apydantyje, suirus plombinei medžiagai ir dėl atsiradusio laidumo susidarius naujam židiniui. Procedūros metu pašalinamas senas kanalų užpildas, išvalomi infekuoti židiniai, formuojami ir plombuojami šaknų kanalai.

Kodėl endodontinio gydymo kaina gali skirtis?

Endodontinio dantų šaknų kanalų gydymo kaina priklauso nuo atvejo sudėtingumo, dantyje esančių kanalų kiekio, klinikinės situacijos (pirminis gydymas ar pergydymas) ir specialisto atliekančio procedūrą. Gydytojas endodontologas, planuodamas kanalų gydymą, procedūros kainą gali prognozuoti.

Ar šių dienų endodontinis gydymas yra skausminga procedūra?

Kreipiantis į gydytoją odontologą laiku ir su neišsivysčiusiu uždegimu, dantų šaknų kanalų gydymas nėra skausmingas. Tačiau, kad ir kokia sudėtinga kanalų būklė bebūtų, gydytojas endodontologas visuomet imasi visų reikalingų priemonių, kad pacientui procedūra būtų komfortiška ir be skausmo.

Registracija

Pasirinkite, kuriuos dantis norite gydyti, ir aprašykite jums kilusią problemą. Taip geriau suprasime, kokį balinimo būdą galime jums pasiūlyti.