Burnos higiena

Burnos higiena – tai visos burnos ertmės priežiūra. Tinkama burnos higiena yra pirmas žingsnis sveikų dantų bei gražios šypsenos link ir tereikia noro, motyvacijos bei šiek tiek pastangų išlaikyti ją nepriekaištingą.
Burnos higiena skirstoma į individualią ir profesionalią. Individuali asmens burnos higiena – tai kiekvieno žmogaus namuose atliekama burnos ertmės priežiūra, naudojant asmenines burnos higienos priemones: dantų šepetėlius, dantų pastas, tarpdančių siūlus ir t.t. Profesionali burnos higiena – tai procedūra, kuri atliekama odontologijos kabinete/klinikoje, pasitelkiant rankinius bei mašininius instrumentus, „Air flow“ sistemą, specialias pastas, šepetėlius ir pan. Tik derinant individualią ir profesionalią burnos higieną, galima pasiekti puikių rezultatų ir džiaugtis sveika burnos ertme, spindinčia šypsena bei gaiviu burnos kvapu.

Daugiau
Sveiki dantys ir dantenos
Užkertamas kelias burnos, dantų, dantenų ligoms
Baltesnė ir šviesesnė šypsena
Švaros jausmas burnoje
Burnos priežiūros priemonių parinkimas ir pritaikymas kiekvienam asmeniškai

Profesionalią burnos higieną būtina atlikti:

Pasireiškus dantenų kraujavimui, uždegimui – gingivitui

Sergant periodontitu

Prieš pradedant dantų gydymą ir kitas procedūras

Periodiškai viso ortodontinio gydymo metu

Prieš pradedant dantų balinimo procedūras

Profesionalios burnos higienos eiga:

Visos burnos ertmės būklės apžiūra
Asmens burnos higienos įgūdžių įvertinimas
Kietųjų ir minkštųjų apnašų šalinimas ultragarsiniu skaleriu, rankiniais instrumentais
Pigmentinio apnašo šalinimas „Air-flow“ aparatu
Dantų paviršių poliravimas specialia poliravimo pasta
Tinkamų asmeninių burnos priežiūros priemonių individualus parinkimas
Jeigu reikalingas, suplanuojamas ir paskiriamas pakartotinis vizitas
Aptikus pažeidimų ar burnos ertmės ligų požymių, nukreipimas pas specialistą konsultacijai ar gydymui

Vienintelis ir tik Jums skirtas gydymo planas.

Paruošime tik Jums skirtą gydymo planą estetiškos šypsenos link. Visų procedūrų metu ir ilgą laiką po jų sieksime geriausių rezultatų.

Nuo ko pradėti?

Kainos
01
Konsultacija

Kiekvienas pacientas ir jo poreikiai yra individualūs bei labai mums svarbūs. Konsultacijos metu išsiaiškinsime Jūsų problemas ar lūkesčius, galimus sprendimo variantus bei atsakysime į visus kylančius klausimus.

02
Gydymo plano aptarimas

Kartu aptarsime detalų gydymo planą tikslams pasiekti: procedūras, jų dažnumą bei laikotarpį, kasdienę/reikalingą burnos higieną namuose.

 

03
Gydymas

Kiekvieno žmogaus dantų situacija mums yra ypatinga. Susipažinę su Jūsų dantų istorija, renkame gydytojų komandą ir pradedame dirbti pagal sudarytą gydymo planą.

Silvija Jurkevičienė

Specialybė
Burnos higienistė
Licencijos nr.
BPL-02657
 

Kodėl verta rinktis mus?

Mūsų klinikoje:

Konsultacijai skiriame du kartus daugiau laiko.
Vienos konsultacijos metu sudėtingas gydymo situacijas aptariame su keliais gydytojais.
Tolimensiam gydymo planui pristatyti skiriame papildomą susitikimą su Jumis.
Naudojame moderniausias technologijas ir taikome pažangiausius gydymo metodus.
Visus reikalingus tyrimus atliekame vienoje vietoje.

Įprastai:

Konsultacija užtrunka trumpai 15-20 minučių.
Reikalingos kelios konsultacijos aptarti sudėtingas gydymo situacijas.
Nekuriamas tolimesnis ilgalaikis santykis su pacientu.
Tyrimams atlikti nėra naudojamos pačios naujausios technologijos.
Įvairiems tyrimams atlikti pacientas siunčiamas į kitą vietą.

Jūs klausiate - mes atsakome

Kodėl svarbu reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną?

Tinkama visos burnos ertmės higiena yra pirmas žingsnis sveikų dantų link. Norint išvengti dantenų bei periodonto ligų, būtina periodiškai atlikti profesionalios burnos higienos procedūrą. Higienisto vaidmuo odontologų komandoje yra labai svarbus. Prieš pradedant bet kokį odontologinį gydymą, pirmiausia turėtų būti atliekama profesionali burnos higiena, o tik po to visos kitos procedūros: dantų gydymas, ortodontija, chirurgija, protezavimas ir t.t. Daugelis žmonių profesionalią burnos higieną suvokia kaip kosmetinę/profilaktinę procedūrą ir iš dalies jie teisūs: higienistai nuvalo dantų apnašas, nupoliruoja, dantys tampa švieseni, burnoje jaučiamas gaivus kvapas. Tačiau būtina akcentuoti, kad profesionali burnos higiena kartu yra ir gydomoji procedūra. Burnos higienistai gydo dantenų uždegimą, atsiradusį dėl susikaupusių apnašų. Štai todėl ypatingai svarbu reguliariai lankytis pas burnos higienistą. Prižiūrėti dantis namuose, naudojant individualias dantų priežiūros priemones, atrodo paprasta bei nesudėtinga, tačiau vien tik to neužtenka. Burnos ertmėje yra sunkiai pasiekiamų vietų, kurias  dantų šepetėliu nelengva išvalyti, tad ten nuolat kaupiasi apnašos, maisto likučiai. Laikui bėgant, minkštos apnašos sukietėja – mineralizuojasi ir virsta „akmenimis“. Deja, jų dantų šepetėliu pašalinti neįmanoma. Kietų apnašų sluosnis su kiekviena diena vis storėja, jame kaupiasi daugybė bakterijų ir prasideda uždegimas, dėl kurio ima kraujuoti dantenos, burnoje jaučiamas nemalonus kvapas. Atvykus pas burnos higienistą laiku ir  atlikus profesionalią burnos higieną, viskas labai greitai išsprendžiama. Dantenų uždegimas – gingivitas yra išgydomas. Jeigu uždegimas išplinta  giliau po dantenomis, prasideda periodontitas – kaulo tirpimas. Esant nesunkiai periodontito stadijai, užtenka tik periodiškai dažnai atlikti profesionalią burnos higieną ir būklė sparčiai gerėja. Jeigu  kaulo pažeidimai yra dideli ir gilūs, reikalingas periodontologinis gydymas. Atlikta daugybė tyrimų ir įrodyta, kad sergant periodonto ligomis yra didesnė rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu. Tad būtina puoselėti burnos sveikatą, nes tai ir viso kūno sveikata.

Koks profesionalios burnos higienos procedūros laikas?

Dažniausiai profesionalios burnos higienos procedūra trunka apie 60 min, priklausomai nuo apnašų kiekio ir dantenų būklės. Jeigu apnašų yra labai daug, pasireiškia stiprus dantenų kraujavimas, higienos procedūra kartojama po 2-3 savaičių. Higienistams labai svarbu stebėti, kaip vyksta dantenų gijimo procesas, kaip žmogus laikosi visų rekomendacijų ir asmeninės burnos higienos.

Kas kiek laiko reikia atlikti profesionalią burnos higieną?

Įprastai profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti du kartus per metus, t. y., kas 6 mėnesius. Tačiau, nešiojantiems ortodontinius aparatus, turintiems implantus, protezuotus dantis, burnos higienisto kabinete reikėtų apsilankyti dažniau – kas 4 – 5 mėnesius. Ypatingai atsakingai burnos higiena turėtų rūpintis žmonės, kurie serga periodonto ligomis bei kuriems jau buvo atliktas periodontologinis gydymas. Jiems pas higienistą būtina lankytis kas 3 mėnesius, tam, kad būtų stebima periodonto būklė, taikomas palaikomasis gydymas, kad kaulas dar labiau netirptų ir mažėtų tikimybė prarasti dantis.

Ar burnos higienos procedūra skausminga?

Burnos higienos procedūra nėra skausminga. Jeigu žmogus skundžiasi padidėjusiu dantų jautrumu, procedūros metu gali atsirasti nemalonių pojūčių. Prieš atliekant profesionalią burnos higieną, kiekvienas pacientas yra supažindinamas su procedūros eiga ir, jam pageidaujant, gali būti atliekamas nuskausminimas. Po burnos higienos jautrumui sumažinti galimos įvairios fluoro aplikacijos.

Registracija