Kraunasi...

PRF Procedūra (NEMOKAMA)

PRF PROCEDŪRA 

Šiuolaikinė odontologinė chirurgija kelia du pagrindinius tikslus:

Kuo mažesnė invazija į organizmą;

Kuo greitesnis gijimas.

Norint šiuos abu tikslus pasiekti, atliekant sudėtingesnes chirurgines procedūras, šalia jų yra pasitelkiama regeneracinė medicina. Vienas šios medicinos metodų, naudojamų moderniose odontologijos klinikose, yra PRF procedūra.

PRF (angl. Platelet Rich Fibrin) – tai nauja, pažangi metodika, kurios metu, siekiant greitesnio ir paprastesnio žaizdų gijimo, iš žmogaus kraujo yra išgaunami tam tikri komponentai ir uždedami ant žaizdos.

PRF procedūra yra artima PRP procedūrai, kurią jau daugelis ne tik žino, bet ir yra išbandę grožio srityje. Galima sakyti, kad abiejų metodų tikslas yra tas pats – panaudoti savo organizmo natūralų produktą – kraują – greitesniam gijimo procesui.

KAIP PRF PROCEDŪRA PADEDA ODONTOLOGIJOJE ?

Žmogaus kraujyje esančiuose trombocituose egzistuoja tam tikri koncentruoti augimo faktoriai (angl. Concentrated Growth Factors, CGF). Jų regeneracinės savybės padeda odontologijoje, nes operuotoje srityje: 

Pagreitina minkštųjų audinių gijimą;

Paspartina kaulo augimą;

Po procedūrų matomas mažesnis patinimas;

Sumažėja uždegimų tikimybė.

KAS YRA TROMBOCITAI? 

Trombocitai yra viena iš kraujo sudedamųjų dalių. Jie yra labai svarbūs žaizdų gijimo proceso metu, nes juose gausu tam tikrų augimo faktorių.

KAS TIE AUGIMO FAKTORIAI?

Augimo faktoriai – tai bet kokia baltymų grupė, skatinanti žmogaus ląstelių augimą ir audinių gijimą.

PER KOKIAS ODONTOLOGIJOS PROCEDŪRAS YRA NAUDOJAMAS PRF?

PRF yra panaudojamas per tokias procedūras kaip implantacija, protinių dantų traukimas, kaulo priauginimas, periodonto ligų gydymas, cistinių ertmių pildymas, minkštųjų audinių regeneracija dantenų transplantatams, kosmetinė chirurgija.

KAIP PRF PADEDA DANTŲ IMPLANTACIJOJE? 

Atliekant dantų implanto įsriegimą ir šios operacijos metu naudojant PRF procedūrą, vyksta spartesnis gijimo procesas. Laiko klausimas yra labai svarbus implantacijoje. Kadangi implantacija yra tik tarpinis etapas iki gražios šypsenos, o po jo dar seka dantų protezavimo etapas, tai leidžia sutrumpinti bendrą dantų atkūrimo procesą. Dėl greitesnio gijimo, po implanto įsriegimo galima greičiau pradėti protezavimo darbus (vainikėlio, tilto ar išimamo protezo įdėjimą).

Įprastai reikia 3–6 mėnesių, kad implantas prigytų, tačiau PRF leidžia šį procesą pagreitinti nuo keliolikos iki keliasdešimt dienų. Viskas priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualaus gijimo trukmės ir gyvenimo būdo. 

KAIP VYKSTA PRF PROCEDŪRA? 

Pirmiausiai iš paciento venos yra paimama kraujo, visai kaip per paprastą kraujo tyrimą. Šis kraujas patalpinamas į specialią centrifugą, kurioje yra apdorojamas. Būtent šio proceso metu yra išgaunami augimo faktoriai (CGF). Taip labai mažame kraujo plazmos kiekyje yra sukoncentruojama daug regeneracinių, arba kitaip, kamieninių ląstelių. Gautas kraujo koncentratas yra sumaišomas su tam tikrais geliais ir uždedamas ant gydomos srities.

AR REIKIA KAIP NORS RUOŠTIS PRIEŠ PRF PROCEDŪRĄ? 

Prieš PRF procedūrą nėra reikalingas joks specialus pasiruošimas. Pakanka, kad žmogus būtų gerai pailsėjęs, pavalgęs, per dieną gėręs daug skysčių ir tiesiog atsipalaidavęs.

KIEK LAIKO TRUNKA PRF PROCEDŪRA? 

Kraujo paėmimas trunka apie 2-3 minutes, o jo apdorojimas centrifugoje nuo 8 iki 14 minučių, kurios išnaudojamos kitiems odontologinio gydymo darbams, tad laikas tikrai neprailgsta.

AR PRF METU SKAUDA?

PRF metu yra imamas kraujas iš venos. Tai yra toks pat jausmas, kaip ir duodant kraują tyrimui – taigi „tik bakst ir viskas“. Duriama tik vieną kartą, tam naudojant mažą adatą.

Tais atvejais, kai pacientas turi neįveikiamą adatų baimę, jis gali atsisakyti šios procedūros, tačiau taip būna labai retai. Šios procedūros nauda atperka vieną nedidelį dūrį.

AR PRF PROCEDŪRA YRA BRANGI?

Mūsų klinikoje ši procedūra papildomai nieko nekainuoja – jums reikia mokėti tik už pagrindinę atliekamą procedūrą (pvz. implanto įsriegimą). PRF mūsų gydytojai naudoja prie tų procedūrų, po kurių nori labiau paskatinti audinių gijimą ir regeneraciją.

AR PRF PROCEDŪRA YRA SAUGI?

Taip. Įrodyta, kad augimo faktorių (CGF) naudojimas chirurgijoje yra saugus ir veiksmingas, o rizika minimali, nes šis procesas yra visiškai natūralus.

Didelis šios procedūros privalumas tas, kad mažai tikėtinos alerginės reakcijos, kadangi yra naudojamas paties paciento nuosavas kraujas. Be to, augimo faktoriai pasižymi antimikrobinėmis savybėmis dėl didelės leukocitų koncentracijos (tai baltosios kraujo ląstelės, dar vadinamos imuninėmis sistemos ląstelėmis, saugančiomis organizmą nuo ligų).

AR PRF PROCEDŪRĄ GALIMA ATLIKTI BET KURIAM PACIENTUI? 

Prieš PRF procedūrą, odontologas turi įvertinti, ar pacientui galima ją atlikti. Kai kurie žmonės gali būti tam netinkami, pavyzdžiui, sergantys ligomis, kurių metu yra sumažėjęs trombocitų kiekis (anemija ir kt.).

Kauno pilies odontologijos klinika

Registruotis
konsultacijai
Skambinkite
+370 620 60009
Registruokitės
internetu

Susiję specialistaiKlauskite gydytojo


i Pasirinkite kuriuos dantis norite gydyti
dantys foto

Gaukite pasiūlymą dantų gydymui - mūsų odontologas su jumis susisieks: