Kraunasi...

Dantų implantacija

Kas yra dantų implantas?

Dantų implantas – tai nedidelis titano varžtelis, chirurginiu būdu įsriegiamas į žandikaulį. Jis atstoja toje vietoje anksčiau buvusią natūralaus danties šaknį ir užpildo trūkstamą tarpą tarp likusių dantų.

Tinkamai laikantis burnos higienos taisyklių, dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą.

Koks yra implanto tikslas?

Dantų implanto tikslas yra kuo geriau atkurti natūralaus danties šaknies funkciją. Implantas tvirtai laikosi žandikaulyje ir yra stabili atrama naujam, dirbtiniam dančiui.

Kaip atliekama implantacija?

Paprastai implantacija susideda iš 3 pagrindinių etapų:

 1. Implanto įsriegimas ir gijimo galvutės prisukimas;

 2. Atramos pritvirtinimas, atspaudų nuėmimas;

 3. Nuolatinio danties pritvirtinimas.

Jeigu danties atstatymas reikalingas žandikaulio priekinėje dalyje, tuomet, įsriegus implantą, odontologo kabinete iškart yra pagaminamas laikinas dantis. Jis yra pritvirtinamas prie implanto iki tol, kol bus pagamintas nuolatinis dantis, tam, kad žmogus nevaikščiotų be priekinio danties ir nejaustų diskomforto.

Kiek laiko trunka implantacijos procedūra?

Vieno implanto įsriegimas paprastai trunka nuo 45-60 minučių.

Kokie yra dantų implantų privalumai?

 • Dantys, pritvirtinti ant implantų, burnoje yra stabilūs, taigi galite nebijoti, kad jie iškris jums bekalbant ar juokiantis taip, kaip paprasta dantų plokštelė;

 • Nereikia nuolat riboti savęs dietomis – košėmis ar sriubomis – galima valgyti įprastą maistą;

 • Dantų implantai priverčia žandikaulį aktyviai dirbti ir neleidžia nykti kaului;

 • Su implantais žmonės jaučiasi natūraliau nei su įprastiniais dantų tiltais ar plokštelėmis;

 • Pasirinkus implantus kaip dantų atkūrimo priemonę, nenukenčia aplinkiniai natūralūs dantys, nes jų nereikia šlifuoti. Dirbtinis dantis maunamas ant paties implanto, neliečiant kaimyninių dantų;

 • Įsriegus implantus tuščioje vietoje, sustabdoma žandikaulio, sąkandžio ir aplinkinių dantų deformacija;

 • Kai kuriais atvejais dantų implantai yra vienintelė išeitis, norint turėti stabilius dantis, pavyzdžiui, tuomet, kai žmogus yra netekęs labai daug dantų.

Kas yra vienmomentė dantų implantacija? 

Vienmomentė implantacija - tai greitas danties atkūrimo būdas, kuomet po danties rovimo į tuščią tarpą iškart yra sriegimas implantas, o ant jo atkuriamas dantis. Tačiau ar visada galimas šis būdas? Kaip jis atliekamas? Ir kokie jo privalumai? Apie visa tai jums pasakoja burnos chirurgas Mindaugas Pranskūnas.  

 

Ar implantacija yra skausminga?

Implantacija yra neskausminga procedūra, nes jos metu pacientui suleidžiami nuskausminamieji vaistai, visai kaip dantų traukimo atveju, taigi pacientas nieko nejaučia, kol gydytojas atlieka savo darbą. Dažnai paprastas danties gręžimas daugeliui pacientų yra daug nesmagesnė procedūra dėl nemalonaus garso ir keliamo skausmo.

Be to, jeigu žmogus yra labai jautrus ar ypač bijo šios procedūros, tuomet galima ją atlikti su sedacija. Tai tokia narkozės forma, kuomet pacientui į veną suleidus medikamentų, jis atsipalaiduoja, kartais net užmiega, o pačios implanto įsriegimo procedūros dažnai visai neprisimena.

Po implantacijos, praėjus vaistų poveikiui, gali atsirasti nedidelis skausmas, tačiau tam odontologas visuomet išrašo vaistų, kurie padeda palengvinti būseną.

Kaip elgtis po implantų įsriegimo?

 • Laikytis geros burnos higienos: valyti dantis bent 2 kartus per dieną, naudoti dantų siūlą;

 • Vengti labai kieto, karšto, aštraus maisto kramtymo;

 • Vengti didelio fizinio krūvio;

 • Atsisakyti rūkymo, nes jis itin kenkia dantų ir dantenų sveikatai ir lėtina gijimo procesus;

 • Reguliariai lankytis pas odontologą ir neatidėlioti suplanuotų vizitų.

Ar implantas yra brangus?

Implantacija yra šiek tiek brangesnė procedūra nei kiti dantų atkūrimo būdai, tokie kaip dantų tiltai ar plokštelės. Tačiau žiūrint ilguoju laikotarpiu, implantai dažnai tampa pigesne priemone, nes jie yra ilgaamžiai. Kai dantų tiltai susidėvi ir juos reikia keisti, implantai vis dar puikiai „gyvena“ žandikaulyje. Be to, reikia įvertinti ir estetiką bei komfortą, kuriuos suteikia dantų implantai. Šios savybės daugeliui yra neįkainojamos.

Ar kiti matys, kad aš turiu implantus?

Dantų implantų aplinkiniams pamatyti neįmanoma, nes jie yra įsriegti pačiame žandikaulyje, be to juos dengia dantenos ir dirbtinis dantis, kuris tarsi apgaubia implantą ir jo atramą.

Gamindami dirbtinį dantį, laboratorijos technikai jį suprojektuoja taip, kad šis atitiktų jūsų natūralių dantų spalvą, dydį ir formą.

Kauno pilies odontologijos klinika

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Registruotis
konsultacijai
Skambinkite
+370 620 60009
Registruokitės
internetu

Susiję specialistaiKlauskite gydytojo


i Pasirinkite kuriuos dantis norite implantuoti
dantys foto

Gaukite pasiūlymą dantų implantacijai - mūsų odontologas su jumis susisieks: