Dantų plombavimas

Dantų plombavimas – tai ėduonies pažeistų ar dėl traumos bei kitokių priežasčių prarastų danties audinių atstatymas plombine medžiaga. Dažniausia danties pažeidimo priežastis – dantų ėduonis, dar kitaip šnekamojoje kalboje vadinamas kariesu, kai dėl susidariusių apnašų ir jose esančių bakterijų veiklos ardomas danties emalis, dentinas ir dantyje susidaro dėmė ar ertmė, kurią reikia plombuoti.

Dėl dantų traumos atsiradę nuskilimai ar defektai tiek priekinių dantų, tiek krūminių dantų srityje taip pat atstatomi plombuojant. Estetinis dantų plombavimas atliekamas, kai paciento netenkina priekinių dantų spalva ar dantų forma. Procedūros metu dantis užpildomas ar padengiamas specialia plombine medžiaga. Populiariausios ir plačiausiai naudojamos – kompozitinės plombinės medžiagos, pasižyminčios puikiomis estetinėmis savybėmis, jų dėvėjimasis ir atsparumas kramtymo jėgoms panašus į natūralaus danties savybes.

Plombavimas tinkamas ne visais atvejais. Prieš atliekant danties restauraciją, pirmiausia įvertinama danties būklė. Esant didelės apimties pažeidimui, kuomet dantis yra gydytas endodontiškai ir likę nedaug sveikų danties audinių, plombavimas nerekomenduojamas, dantį atstatyti patariama protezuojant užklotu ar vainikėliu. Restauravus dantį per didelės apimties plomba, galimos komplikacijos – danties skilimas ar net lūžis (dažnai pasitaiko krūminių dantų srityje).

Daugiau
Neskausminga
Visavertis kramtymas
Geras burnos kvapas
Danties spalvos atstatymas
Danties jautrumo pašalinimas

Danties plombavimas atliekamas:

Esant karieso pažeidimui

Esant danties traumai

Norint atstatyti pakitusią danties spalvą

Esant danties jautrumui

Dantų plombavimo eiga:

Išvalomi pažeisti audiniai

Plombavimo procedūros metu išvalomi pažeisti danties audiniai, naudojant adhezines surišimo sistemas, plomba surišama su danties audiniais, galiausiai plomba palaipsniui susluoksniuojama.

Danties plombavimas

Plombuojant atstatoma danties struktūra nuo dentino iki emalio. Siekiant kuo natūraliau atkurti danties spalvą, dažnai naudojami dažai. Tiek estetinio, tiek įprasto plombavimo metu, dantys restauruojami kiek įmanoma natūraliau, atkuriant dantų formą ir spalvą.

Atstatyto danties poliravimas

Suplombavus dantį, plomba išpoliruojama, po procedūros patikrinamas sukandimas.

Vienintelis ir tik Jums skirtas gydymo planas.

Paruošime tik Jums skirtą gydymo planą estetiškos šypsenos link. Visų procedūrų metu ir ilgą laiką po jų sieksime geriausių rezultatų.

Nuo ko pradėti?

Kainos
01
Konsultacija

Kiekvienas pacientas ir jo poreikiai yra individualūs bei labai mums svarbūs. Konsultacijos metu išsiaiškinsime Jūsų problemas ar lūkesčius, galimus sprendimo variantus bei atsakysime į visus kylančius klausimus.

02
Gydymo plano aptarimas

Kartu aptarsime detalų gydymo planą tikslams pasiekti: procedūras, jų dažnumą bei laikotarpį, kasdienę/reikalingą burnos higieną namuose.

 

03
Gydymas

Kiekvieno žmogaus dantų situacija mums yra ypatinga. Susipažinę su Jūsų dantų istorija, renkame gydytojų komandą ir pradedame dirbti pagal sudarytą gydymo planą.

Elidijus Drevinskas

Specialybė
Gydytojas odontologas
Licencijos nr.
OPL-04860
 

Kodėl verta rinktis mus?

Mūsų klinikoje:

Konsultacijai skiriame du kartus daugiau laiko.
Vienos konsultacijos metu sudėtingas gydymo situacijas aptariame su keliais gydytojais.
Tolimensiam gydymo planui pristatyti skiriame papildomą susitikimą su Jumis.
Naudojame moderniausias technologijas ir taikome pažangiausius gydymo metodus.
Visus reikalingus tyrimus atliekame vienoje vietoje.

Įprastai:

Konsultacija užtrunka trumpai 15-20 minučių.
Reikalingos kelios konsultacijos aptarti sudėtingas gydymo situacijas.
Nekuriamas tolimesnis ilgalaikis santykis su pacientu.
Tyrimams atlikti nėra naudojamos pačios naujausios technologijos.
Įvairiems tyrimams atlikti pacientas siunčiamas į kitą vietą.

Jūs klausiate - mes atsakome

Kodėl skiriasi dantų plombavimo kainos?

Dantų plombavimas – viena dažniausiai atliekamų odontologinių procedūrų. Dantų plombavimo kaina skiriasi dėl keleto priežasčių. Pirmiausia, dėl skirtingo sunaudojamo plombos kiekio bei atstatymo sudėtingumo. Danties pažeidimas gali būti tik emalio ribose (dėmė) – jam reikalinga nedidelė korekcija, o gali netgi siekti danties nervą (susidariusi gili ertmė) – taikomas sudėtingas atstatymas, reikalaujantis daug plombinės medžiagos bei įgūdžių. Estetinis plombavimas – tai itin daug kruopštumo ir meistriškumo reikalaujantis darbas, kurį atliekant dažnai naudojamos specialios plombinės medžiagos, danties plombavimas užtrunka ilgiau, todėl estetinio plombavimo kaina yra didesnė nei įprasto danties plombavimo.

Dantų plombavimo metu gali būti naudojamos įvairios pagalbinės priemonės, kurios įkainojamos papildomai:

  • koferdamo sistema naudojama siekiant izoliuoti gydomą dantį nuo seilių patekimo, taip sukuriant kokybišką jungtį tarp danties ir plombos;
  • tarpdančio atstatymo sistemos pasitelkiamos siekiant preciziškai atkurti kontaktą tarp dantų ir išvengti maisto bei apnašų kaupimosi tarpdantyje;
  • danties nervą apsaugančios medžiagos reikalingos kuomet ertmė labai gili ir, saugant nervą, atliekamas ertmės dugno padengimas;
  • mikroskopas naudojamas siekiant itin kruopščiai ir tiksliai atstatyti danties anatomiją.
Ar plombos yra ilgaamžės?

Danties plombų ilgaamžiškumas priklauso nuo keleto veiksnių. Dantų plombavimas turi būti atliekamas itin preciziškai – jei dantis buvo plombuojamas kruopščiai, apsaugant jį nuo seilių, sluoksniuojant nedidelius plombinės medžiagos kiekius, poliruojant, dantį tinkamai „įjungiant“ į sąkandį – galime tikėtis ilgaamžiškos restauracijos. Dar vienas labai svarbus veiksnys – paciento burnos higienos įgūdžiai ir kruopštumas. Taisyklingai valant dantis ir sistemingai (bent du kartus per metus) atliekant profesionalios burnos higienos procedūras, plombuoti dantys apsaugomi nuo antrinio ėduonies susidarymo.

Jei dantis buvo plombuotas skubiai ir grubiai, plomba yra didelės apimties, neišpoliruota, sukandimo metu dantis gauna per didelį krūvį ar paciento dantų priežiūra netaisyklinga, negalime tikėtis ilgaamžio rezultato. Norint apsisaugoti nuo galimų komplikacijų, rekomenduojama du kartus per metus atvykti profilaktiniam patikrinimui. Vizito metu gydytojas odontologas įvertina plombuotų dantų būklę, jų nudilimą, spalvos pokyčius, atsiradusius įtrūkimus. Esant dideliems pakitimams, reikalingas danties plombos keitimas.

Ar genetika turi įtakos dantų ėduonies susidarymui?

Dantų ėduonis formuojasi, kai dėl susidariusių apnašų ir jose esančių bakterijų veiklos ardomas danties emalis, vėliau – ir dentinas. Emalio ir dentino atsparumas ėduoniui priklauso nuo daugelio priežasčių – paciento mitybos, sisteminių ir genetinių ligų, burnos higienos įpročių bei kitų priežasčių. Jei paciento mityba yra neracionali, naudojama daug angliavandenių, pasireiškia vitaminų ir mikroelementų stoka, prastai ir retai valomi dantys, gali padidėti patologinių bakterijų aktyvumas ir sumažėti danties atsparumas ėduoniui, dėl susidariusių apnašų greičiau ir stipriau tirpdomi danties audiniai. Net ir neturint genetinių ligų, svarbu tinkamai maitintis, vengti daug angliavandenių turinčio maisto, tinkamai prižiūrėti ir valyti dantis, du kartus per metus apsilankyti pas gydytoją odontologą ir atlikti profesionalios burnos higienos procedūras.

Ar dantų plombavimas yra skausminga procedūra?

Dantų plombavimas nėra skausminga procedūra. Prieš plombuojant dantį, reikia išvalyti ėduonies pažeistus danties audinius. Kuo didesnė valoma ertmė, tuo dantis gali būti jautresnis, todėl, prieš pradedant dantų plombavimo procedūrą, dažnai atliekamas vietinis nuskausminimas ir pacientas nejaučia jokio diskomforto.

Registracija

Pasirinkite, kuriuos dantis norite gydyti, ir aprašykite jums kilusią problemą. Taip geriau suprasime, kokį gydymo planą galime jums pasiūlyti.