Kraunasi...

Dantų estetinis ir funkcinis protezavimas

PROTEZAVIMAS – KAS TAI?

Tai – procedūra, kurios metu atstatomi prarasti ar pažeisti dantys. Po protezavimo pagerėja kramtymo funkcija ir estetinė išvaizda.

KOKIOS RŪŠYS?

Protezų rūšių yra daug, jie skirstomi pagal naudojamas medžiagas ir protezo tipą.

Protezai gali būti:

Fiksuojami protezai:

  •  tiltai;
  • vainikėliai;
  • fiksuoti protezai ant implantų.

Fiksuotiems protezams gali būti naudojamos įvairios medžiagos:

Protezavimas cirkonio keramika – brangesnis ir estetiškesnis metodas, nei naudojant metalą. Pats protezas pagamintas iš cirkonio ir padengtas keramika. Cirkonis baltos spalvos, todėl nereikia daug keramikos sluoksnių norint užblokuoti karkaso spalvą. Galima išgauti gražias ir natūralias spalvas, lengva pritaikyti prie savų dantų spalvos. Dantenos nepilkuoja, todėl ilgainiui neprarandamas estetinis vaizdas. Ypatingai tinka protezuojant ant implantų, dėl cirkonio suderinamumo su žmogaus organizmu. Prie cirkonio dantenos būna sveikesnės, mažiau patenka apnašo.

Protezavimas metalo keramika – gana senas metodas. Pats protezas pagamintas iš metalo, jis uždengtas keramika. Tokiais protezais atstatomi ir pavieniai dantys, ir dantų eilės. Metalo keramikos protezas yra tvirtas, gana estetiškas, tačiau dėl metalinio karkaso laikui bėgant dantenos ir dantys ima pilkėti. Praranda estetinį vaizdą.

Lieti metaliniai vainikėliai ar tiltai naudojami protezuojant galinius, sunkiai pasiekiamus dantis. Protezas pagamintas iš metalo, be keraminės apdailos. Šie dantys tvirti, tačiau neestetiški.

Implantai arba išimami protezai naudojami netekus vieno ar kelių dantų. Siekiant išvengti defektą ribojančių dantų migracijos ir atstatant funkciją, reikalingas protezavimas. Implantai sukami siekiant atstatyti nuo vieno iki visų dantų. Išimami protezai dažniausiai naudojami kaip laikinas protezavimo būdas iki implantacijos.

Porceliano laminatės – tai plonos keramikos plokštelės, kurios naudojamos protezuojant priekinius dantis. Laminatėmis atstatomi nuskilę ir pažeisti dantys. Jomis galima atstatyti nedidelius kreivų dantų defektus bei pašviesinti dantų spalvą. Plokštelės gali būti nuo 0,1 iki 1 mm storio. Dėl jų plonumo danties nereikia daug šlifuoti, nepažeidžiami kietieji danties audiniai. Laminatės ilgainiui nepraranda savo blizgesio ir nekeičia spalvos, todėl tarnauja ilgai.

Užklotai naudojami krūminiams dantimis, esant dideliems kietųjų audinių pažeidimams, tačiau vis dar turint bent pusę danties. Šis protezavimo būdas sumažina danties skilimo riziką, todėl dažnai naudojamas vietoj didelių plombų. Užklotai gaminami iš keramikos, tai – taip pat plonos keramikos pokštelės.

Bemetalės keramikos vainikėliai iš presuotos keramikos tinka pavieniams dantims atstatyti. Vainikėliai ypatingi tuo, kad neturi jokio karkaso, gaminami iš vienalytės keramikos, todėl atsparūs dideliam kramtymo spaudimui, neskilinėja. Nusidėvėjimas labai panašus į natūralaus danties. Ši keramika dažnai renkamasi protezuojant užklotais ar protezuojant priekinius dantis.

Protezavimas ant implantų: gali būti naudojamos tokios pačios medžiagos kaip ir protezuojant ant savų dantų. Tik naudojama papildoma detalė, jungianti dantį su implantu, – atrama.

Išimami:

  • pilni (kai nėra nė vieno danties). Protezas laikosi už anatominių burnos struktūrų – kaulo nelygumų, gleivinės. Daliniai (protezas fiksuojamas kabliukais ar apkabėlėmis už likusių burnoje dantų). Įprastas išimamas protezas dažniausiai atstato 25-30 proc. kramtymo krūvio. Lanko atraminis protezas – iki 80-90 proc., tačiau šio tipo protezui reikalingi likę tvirti atraminiai dantys.
  • išimami protezai ant implantų: kai nebėra savų dantų, sukami 2-6 implantai, padedantys prilaikyti išimamą protezą. Protezas fiksuojamas sijos, lokatorių pagalba.

 

Registruotis
konsultacijai
Skambinkite
+370 620 60009
Registruokitės
internetu

Susiję specialistaiKlauskite gydytojo


i Pasirinkite kuriuos dantis norite protezuoti
dantys foto

Gaukite pasiūlymą dantų protezavimui - mūsų odontologas su jumis susisieks: