Kraunasi...

Chirurginis dantų gydymas

BURNOS CHIRURGIJA

Tai odontologijos sritis, apimanti platų paslaugų ratą, pradedant minkštųjų audinių plastikomis, dantų rovimu bei implantacija, baigiant potrauminių pacientų reabilitacija.

DAŽNIAUSIAI ATLIEKAMA:

  • Protinių dantų šalinimas;
  • Pasaitėlių plastika;
  • Dantų šalinimas;
  • Kaulų regeneracinės procedūros;
  • Sąnario ligų gydymas.

PROTINIŲ DANTŲ ŠALINIMAS

„Bėgant laikui, keitėsi žmogaus buitis, jis pradėjo kitaip ruošti maistą, mažiau gaudavo fizinio krūvio, kitaip pradėjo vystytis raumenynas ir kaulų sistema. Žmonių žandikauliai pradėjo mažėti, ir visiems 32 dantims burnoje nebeužtenka vietos. Jie išdygsta arba kreivai, arba lieka kaule. Kramtymo procese šie dantys beveik nedalyvauja”, – pasakoja „Pilies odontologijos“ klinikos gydytojas chirurgas Mindaugas Pranskūnas.

Procedūra

Procedūros metu atkeliamas gleivinės antkaulio lopas, dantis pergręžiamas į dalis ir pašalinamas. Procedūra atliekama vietinėje nejautroje, nujautrinus tam tikrą (priklausomai, kuris dantis) dalį veido.

Kada šalinama?

Šie protiniais vadinami dantys – kaip uždelsto veikimo bombos, pastebi gydytojas. „Jeigu žmogus gerai valo dantis, pats jaučiasi puikiai, šie dantys gali likti nepastebėti ir nekelti jokių problemų. Tačiau laikui bėgant, daugelio žmonių sveikata linkusi prastėti, ir šie dantys vienaip ar kitaip praneša apie save”, – perspėja M. Pranskūnas.

Reikia susitaikyti su tuo, kad anksčiau ar vėliau protinį dantį teks pašalinti. Ne tik dėl atsirandančių nepatogių simptomų, bet ir siekiant išsaugoti greta esančius dantis, kuriems protinis dantis gali pakenkti.

PASAITĖLIŲ PLASTIKA

Lūpų pasaitėlis

Anatomiškai žmogus turi liežuvio ir lūpų pasaitėlius, kurių forma gali lemti burnos sveikatos būklę ir gyvenimo kokybę.

Pavyzdžiui, tarpai tarp priekinių dantų atsiranda dėl lūpų pasaitėlio formos ir prisitvirtinimo vietos. Operacijos metu atliekama lūpų pasaitėlio plastika, keičiant pasaitėlio tvirtinimosi vietą. Dar vienas nepatogumas, atsirandantis dėl pasaitėlio vietos ir formos, – dantenos formos pakitimas, kai dantena pasaitėlio yra traukiama žemyn, dantis ilgėja ir atrodo neestetiškai.

Liežuvio pasaitėlis

Liežuvio pasaitėlio įgimta forma (dažnai mažiems ir ūgtelėjusiems vaikams) gali būti šveplumo priežastis, kūdikiams – maitinimosi problema. Taip pat liežuvio pasaitėlis gali būti tarpų tarp dantų priežastis.

Procedūros metu, taikant vietinę nejautrą, keičiama pasaitėlio prisitvirtinimo vieta. „Yra labai daug metodų, kaip atlikti šią procedūrą: kartais užtenka tiesiog įkirpti, kartais reikia rimtesnės plastikos, tačiau procedūra trunka nuo 15 minučių iki pusvalandžio”, – pasakoja chirurgas.

Dažniausiai šios procedūros atliekamos vaikams, rečiau – suaugusiems žmonėms.

DANTŲ ŠALINIMAS

Kiekvienas gydytojas stengiasi išsaugoti dantį, tačiau pasitaiko atvejų, kai tai neįmanoma. Tuomet pacientams siūloma pašalinti dantį.

Kada nusprendžiama traukti?

Tokiais atvejais, kai nebėra jokio tikslo išsaugoti ir gydyti dantį. Taip atsitinka po traumų, įvairių dantų pažeidimų, sergant periodonto ligomis.

Po procedūros

„Geras gydytojas nėra tas, kuris greitai išrauna dantį, o tas, kuris išsaugo visus aplink dantį esančius audinius. Chirurgas siekia išsaugoti kuo daugiau dantį supančio kaulo ir gleivinės”, – pasakoja M. Pranskūnas.

Jau kelerius metus Lietuvoje taikoma nauja praktika: po danties rovimo procedūros iš žmogaus venos paimamas kraujas, iš kurio pagaminamas ląstelių, kurių reikia alveolei gyti, koncentratas. Jis įdedamas į išrauto danties vietą ir su siūlu prifiksuojamas prie gleivinės. Šis koncentratas skatina organizmo gydymosi procesą.

KAULŲ REGENERACINĖS PROCEDŪROS

Ilgą laiką būnant be dantų arba po traumatinio danties rovimo, kai išlaužiamas ir kaulas, pacientams siūlomas implantavimas. Šios procedūros metu implantas įsriegiamas į kaulą. Dažnai jo trūksta, todėl chirurgo pagalbos prireikia atkuriant kaulą. Tam naudojamas paties paciento arba kitos kilmės kaulas. Ši procedūra padeda pasiruošti dantų implantacijai.

SĄNARIO LIGOS

Kalbant apie burnos chirurgiją, atliekama ir sąnario ligų diagnostika, gydymas, prevencija.

Kauno pilies odontologijos klinika

Registruotis
konsultacijai
Skambinkite
+370 620 60009
Registruokitės
internetu

Susiję specialistaiKlauskite gydytojo


i Pasirinkite kuriuos dantis norite gydyti
dantys foto

Gaukite pasiūlymą chirurginiam dantų gydymui - mūsų odontologas su jumis susisieks: