Burnos higiena su mikroskopu: aiškesnis vaizdas pagerina rezultatus
Pilies odontologijos klinikos dantų higienistai teigia, kad vis dažniau tenka susidurti su pacientais, kurių požiūris į burnos higieną iš esmės keičiasi. Žmonės ima suprasti, kad visai nebūtina dažnai lankytis pas odontologus. Gražią šypseną ir sveikus nuosavus dantis galima išlaikyti labai ilgą laiką. Tereikia jais nuolat rūpintis, o ne prisiminti tik tuomet, kai dantis ima skaudėti ar jie pradeda kristi. Vienas pagrindinių būdų tinkamai dantų priežiūrai – tai reguliariai atliekama burnos higiena gydytojo kabinete.Procedūra nuolat tobulėja, o šiuolaikinė burnos higiena, siekiant kuo geresnių rezultatų, dažnai yra atliekama pasitelkiant mikroskopą.
Mikroskopas padeda parodyti realią burnos būklę
Burnos higiena su mikroskopu atliekama visais atvejais, net ir tuomet, kai paciento dantys nėra stipriai padengti minkštomis apnašomis ir akmenimis. Kokybiškam darbui Pilies odontologijos klinikoje yra pasitelkiamas mikroskopas Leica M320.
Būtent mikroskopo naudojimas burnos higienos procedūros metu padeda tiksliau žinoti apie esamą paciento burnos būklę. Pažvelgus pro mikroskopą akivaizdžiai pasimato, kaip gausiai bakterijos veši dantų paviršiuje. O kai yra tiksliai matoma reali burnos situacija, galima paprasčiau ir vaizdžiau pacientams papasakoti apie galimas šių bakterijų ir nešvarumų grėsmes jų burnos sveikatai ir bendrai savijautai.
Burnos higienos su mikroskopu privalumai
Burnos higiena, atliekama mikroskopu, leidžia higienistui matyti daug geriau nei plika akimi, būti tikslesniam ir pašalinti nešvarumus tose vietose, kurių nesimatytų įprastos burnos higienos metu. Mikroskopu yra matomas daug kartų padidintas vaizdas: apnašos po dantenomis, plika akimi sunkiai įžiūrimi dantų paviršiai. Visa tai reiškia, kad yra pasiekiamas daug geresnis burnos higienos rezultatas, o nepašalintų apnašų kiekis sumažinamas iki minimumo.
Kaip atliekama burnos higiena su mikroskopu?
Burnos higiena su mikroskopu yra atliekama lygiai taip pat kaip ir įprasta burnos higiena. Skirtumas tik tas, kad jos metu yra pasitelkiamos papildomos „akys“, kurios palengvina darbą burnos higienistui ir pagerina norimą rezultatą. Pacientas dėl mikroskopo naudojimo nejaučia jokio papildomo nepatogumo.
Burnos higiena visuomet prasideda nuo kietų apnašų (konkrementų) pašalinimo. Tam yra naudojamas ultragarsinis skaleris ir rankiniai instrumentai. Ši dalis yra pati svarbiausia, nes jos metu yra šalinami visi susikaupę nešvarumai. Kai kurie iš jų būna sunkiai įžiūrimi plika akimi, todėl būtent čia gelbsti mikroskopas. Jis suteikia galimybę nešvarumus pašalinti daug kokybiškiau. Po šio etapo yra atliekamas minkštų apnašų ir pigmento šalinimas Air-flow sistema. Galiausiai dantys yra nupoliruojami specialia pasta. Baigus burnos higienos procedūrą, gautas rezultatas yra apžiūrimas mikroskopu.
Po burnos higienos procedūros specialistas pacientui pateikia rekomendacijas, kaip prižiūrėti savo dantis namuose ir kada vėl reikėtų apsilankyti šiai procedūrai kabinete. Įprastai burnos higieną rekomenduojama atlikti 1-2 kartus per metus, priklausomai nuo to, kaip stipriai akmenys ir apnašos yra linkę kauptis dantų paviršiuje.