Kraunasi...

D.U.K

Dauguma endodontinių procedūrų yra atliekamos tam, kad sumažintų danties skausmą.

Dėka šiuolaikinių technologijų ir nuskausminamųjų vaistų, dantų šaknų kanalų gydymas yra neskausmingas.

Atsako į klausimą: Ieva Grygelaitienė, Gydytoja odontologė

Pirmas etapas: procedūros metu gydytojas praeina danties šaknies kanalą ir pašalina iš jo uždegiminės pulpos likučius, pašalinama pati infekcija, mechaniškai endodontinių instrumentų pagalba išvalomas kanalas. Galiausiai kanalai išvalomi chemiškai – praplaunama specialiais tirpala

Antras etapas: šaknies kanalo formavimas. Suformuojamas taisyklingas, kiek įmanoma tiesesnis kanalas, kad jį būtų galima sandariai užplombuoti.

Trečias etapas: šaknyje esančio kanalo plombavimas. Tai daroma biologiškai suderinamomis medžiagomis „Gutaperča“ ir „MTA“.

Ketvirtas etapas: danties vainiko atstatymas. Gydytojo užduotis – užtikrinti, kad neliktų galimybei susidaryti mikropralaidumui. Šiame etape plombomis arba protezuojant atstatomas danties vainikas.

 

Atsako į klausimą: Ieva Grygelaitienė, Gydytoja odontologė

„Jeigu įvyksta komplikacija pirminio gydymo metu, atsiranda vainikinės restauracijos mikropralaidumas arba buvo nekokybiškai atliktas pirminis gydymas, ištirpusi sena plombinė medžiaga kanale. Kanalus pergydyti prireikia ir iškritus plombai, nes į plombinę medžiagą iš burnos ertmės vėl patenka bakterijos, seilės… Ir vėl prasideda uždegimas”, – tvirtina I. Grygelaitienė. Vizualiai pacientas gali ir nematyti didėjančios problemos, dažniausiai pakitimus parodo rentgeno nuotrauka arba kai pacientas pradeda skųstis atsiradusiais simptomais.

Simptomai:

  • Pagrindinis skundas – skausmas sukandus.
  • Dantenų patinimas,
  • Pūlinuko atsiradimas šalia danties vainiko.
  • Minkštųjų audinių patinimas aplink dantį
  • Vėliau gali komplikuotis į žando patinimą.
  • Negydoma infekcija gali komplikuotis ir išsivysto pūlynas, kuris pavojingas žmogaus sveikatai.
Atsako į klausimą: Ieva Grygelaitienė, Gydytoja odontologė


Klauskite gydytojo


Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime