Kraunasi...

D.U.K

Estetinis plombavimas – tai galimybė greitai turėti gražią, estetišką šypseną. Antra, tai – danties audinį ir dantenas tausojantis restauracijos metodas, kurio metu atkuriama dantų estetika, funkcija, jų tvirtumas, atsparumas ir santykis su gleivine.

Estetinis plombavimas – mažiausiai žalinga procedūra natūraliems dantims, siekiant pakeisti jų spalvą, formą, ilgį, ištiesinti juos dantų lanke.

Atsako į klausimą: Ieva Grygelaitienė, Gydytoja odontologė
 • Tausoja dantis, nes išsaugomi sveikieji danties audiniai, pašalinant tik sugedusius audinius arba dažnai visiškai neliečiamas/negręžiamas danties paviršius (lyginant su protezavimu), tik pašiaušiamas oro-abrazijos būdu naudojant smėliasrovę, kad plombinė medžiaga kuo geriau laikytų;

 • Atkuriami nuskilę, dantų ėduonies pažeisti ,nulūžę, nusidėvėję dantys, ypač tinka vaikams ir jauniems pacientams;

 • Atkuriama taisyklinga, artima natūraliai anatomijai dantų forma;

 • Pakeičiama danties spalva, siekiant maskuoti danties vainiko spalvos pakitimus, įtrūkimus ar kt. defektus;

 • Atkuriamas visavertis kramtymas ir sukandimo aukštis, nes atstatomas danties aukštis, suteikia dantims tvirtumo ir neleidžia dėvėtis danties kietiesiems audiniams (tai ypač aktualu bruksuojant dantimis), nesivysto dantų jautrumas, pulpitas;

 • Pašalinami nepageidaujami tarpai tarp dantų – diastema (didelis tarpas tarp priekinių dantų) ar po periodontologinio gydymo atsiradę tarpai tarp dantų;

 • Restauracijos nepastebimos net ir profesionalo akiai, estetiškos ir ilgalaikės;

 • Alternatyva protezavimui - danties šlifavimui ir ortodontiniui gydymui;

 • Greita ir neskausminga procedūra, nes dažnai užtenka vieno ar dviejų vizitų, nėra laboratorinių procedūrų;

 • Ypač paprasta korekcija, nuskilusią vietą dažnai galima lengvai pakoreguoti vieno vizito metu paciento burnoje.

Atsako į klausimą: Ieva Grygelaitienė, Gydytoja odontologė

Pirmiausiai atliekama konsultacija, kurios metu išsamiai surenkama visa informacija apie dantų būklę, plombų kokybę, hermetiškumą, siekiant įvertinti ar dantys tikrai tinkami estetiniam plombavimui, ar reikalingas kitas gydymo būdas. Atliekamas dantų fotografavimas, veido ir šypsenos analizė, esant būtinybei nuimami diagnostiniai atspaudai ir siunčiama dantų technikui atlikti dantų pavaškavimą. Taip pat aptariami paciento lūkesčiai: dantų forma, spalva. Toliau pacientui rekomenduojama sutvarkyti burnos ertmę ir dantis, t.y. atlikti profesionalią burnos higieną, norint pašviesinti natūralią dantų spalvą ir pasirinkti šviesesnes plombavimo medžiagų spalvas yra atliekamas dantų balinimas, taip pat dantų tiesinimas ir gydymas breketais. Rekomenduojama išgydyti dantų šaknų kanalus, ėduonį, dantenas. Dažnai estetinis plombavimas yra derinamas su protezavimu. Nes norint džiaugtis ilgalaikiu estetišku priekinių dantų vaizdu reikalinga įvertinti ir šoninių dantų funkcionalumą, bei jį atkurti prieš planuojamą estetinį priekinių dantų plombavimą.

Atsako į klausimą: Ieva Grygelaitienė, Gydytoja odontologė

Procedūros trukmė priklauso nuo atkuriamų, restauruojamų dantų skaičiaus, situacijos sudėtingumo ir komplikuotumo. Dažniausiai užtrunka nuo kelių iki keliolikos valandų, vieno vizito arba dviejų metu. Po procedūros dažnai paskiriamas vizitas po dviejų savaičių plombavimo rezultatams įvertinti, korekcijoms atlikti.

Atsako į klausimą: Ieva Grygelaitienė, Gydytoja odontologė

Estetinio plombavimo ilgaamžiškumas priklauso nuo kiekvieno paciento burnos higienos įgūdžių ir priežiūros (šepetėlio minkštumo, naudojamos pastos abrazyvumo ir kt.), vartojamų maisto produktų (daug pigmentų turintis maistas), parafunkcijų (pieštuko, nagų kramtymas, bruksizmas ir kt.), plombinės medžiagos savybių (estetiniam plombavimui naudojamas sertifikuotos plombinės medžiagos, savo visom fizikinėm savybėm artimos natūraliam danties audiniui). Dažniausiai tarnauja nuo 3 iki 10 metų. Tačiau verta priminti, kad estetinio plombavimo metu siekiama atkurti ne tik estetinę dantų išvaizdą, bet ir funkciją. Dažnai estetinis plombavimas atliekamas pacientams su nudėvėtais priekiniais dantimis (dėl bruksizmo ar kitų parafunkcijų), todėl kad atkurti dantys ilgiau funkcionuotų, pacientams siūloma pagaminti apsauginę kapą, kuri apsaugo restauruotus dantis nuo skilimų naktį, kada atliekame nevalingus judesius labai didele kramtomųjų raumenų jėga. Tokios jėgos niekada neatkartotume dienos metu, valingai.

Atsako į klausimą: Ieva Grygelaitienė, Gydytoja odontologė

Plombuotų dantų išvaizdai kenkia tabako gaminiai, kava, juodoji ir žalioji arbatos, raudonasis vynas ir kiti maisto produktai, turintys daug pigmentinių medžiagų, galinčių palaipsniui įsisverbti į plombuotą danties paviršių. Todėl rekomenduojama nevartoti dažnai dažančių produktų. Taip pat kenkia žalingi įpročiai: nagų, pieštukų kramtymas, riešutų gliaudymas. Įtakos turi ir netinkamai pasirinktos dantų priežiūros priemonės: daug abrazyvo turinčios dantų pastos, kieti šepetėliai, netaisyklingas dantų valymas ir kt.

Atsako į klausimą: Ieva Grygelaitienė, Gydytoja odontologė

Kadangi estetinis plombavimas atliekamas su aukščiausios kokybės kompozicinėmis (plombinėmis) medžiagomis, visomis savybėmis artimomis natūraliems dantims, o jų ilgaamžiškumas priklauso nuo paties paciento sveikatos, gyvenimo būdo, burnos higienos įpročių, vartojamų produktų, parafunkcijų, reguliarių vizitų pas odontologą - garantinis laikotarpis estetiniam plombavimui dažniausiai suteikiamas 6 mėnesiams.

Atsako į klausimą: Ieva Grygelaitienė, Gydytoja odontologė
 • Sergant periodonto ligomis, dantenų uždegimu;

 • Esant sąkandžio patologijoms, kurioms koreguoti reikalingas ortodontinis gydymas arba protezavimas;

 • Kai geresnių rezultatų galima pasiekti taikant alternatyvius gydymo būdus: tarpeliui tarp dantų panaikinti gali būti rekomenduojamas ortodontinis gydymas, dantų spalvos pakeitimui – balinimas, dėl didelės prieš tai buvusios danties restauracijos rekomenduojamas danties protezavimas.

Atsako į klausimą: Ieva Grygelaitienė, Gydytoja odontologė
 • Protezavimas keramikos vainikėliais ar laminatėmis (veneringais);

 • Ortodontija – dantų tiesinimas breketais.

Atsako į klausimą: Ieva Grygelaitienė, Gydytoja odontologė

Profesionali burnos ertmės higienistė atsakingai ir taisyklingai atliks burnos higieną ir tik prailgins restauracijų buvimą burnoje bei pagerins jų išvaizdą. Po estetinio plombavimo praėjus 6-12 mėn. patartina atvykti profesionaliai burnos ertmės higienai, jos metu higienistė netik atliks profesionalią burnos higieną naudodama specialius instrumentus, pastas, bet ir informuos apie estetinių restauracijų būklę pamokys pacientą kaip namuose taisyklingai prižiūrėti plombuotą danties paviršių, parinks tinkamas dantų priežiūros priemones ir pamatys ar tinkamai jas naudojate.

Atsako į klausimą: Ieva Grygelaitienė, Gydytoja odontologė

Plombinės medžiagos neturi savybės balti, todėl dantų balinimas turėtų būti atliekamas dar prieš estetinį plombavimą.

Atsako į klausimą: Ieva Grygelaitienė, Gydytoja odontologė
 • Plombinės medžiagos nusidėvėjimas (nepaisant to, kad fizikinėmis savybėmis yra labai artimas natūraliam danties audiniui) yra greitesnis, nei natūralaus danties. Plomboms susidėvėjus rekomenduojama pakeisti jas naujomis;

 • Plombinės medžiagos labiau kaupia apnašą, praranda savo blizgesį, todėl rekomenduojama 1-2 kartus per metus atlikti restauracijų poliravimą ir profesionalią burnos higieną;

 • Plombinės medžiagos kietinant šviesa traukiasi, todėl ilgainiui gali atsirasti restauracijų pigmentacija, pralaidumas, atsisluoksniavimas, kurio neįmanoma išvengti;

 • Ši procedūra netinkama, kai reikia atstatyti daugiau nei pusę danties vainiko krūminiame dantyje – tokiu atveju gali būti patariama protezuoti.

Atsako į klausimą: Ieva Grygelaitienė, Gydytoja odontologė


Klauskite gydytojo


Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime